Пропустити
Agrovisnyk_005.jpg

Агровісник від 06 серпня

Основні новини аграрного сектору в Україні та світі
Agrovisnyk_005.jpg

В Україні оновлять Експортну стратегію

Мінекономіки України разом з провідними міжнародними експертними організаціями розпочало роботу над оновленням Експортної стратегії України в умовах війни та на період післявоєнного відновлення.

Про це повідомила пресслужба Мінекономіки, пише agro-business.com.ua.

«Через збройну агресію рф проти України українські виробники зіткнулися з багатьма викликами. В оновленій Експортній стратегії України маємо врахувати зміни структури української економіки, перспективи повоєнного відновлення країни, перерозподіл ринків збуту експортної продукції, переорієнтацію на нові регіони та конкретні країни, а також адаптацію українського виробництва під стандарти та потреби споживачів ЄС. Реалізація урядової програми підтримки бізнесу в межах політики «Зроблено в Україні» також має сприяти розвитку українського експортного потенціалу», – зазначила перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки Юлія Свириденко.

Зазначається, що обговорення оновлення стратегії вже відбулося за участю заступника міністра економіки України – Торгового представника України Тараса Качки із залученими експертами – керівником проекту TIPSTER Валерієм Кокотєм, представником Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) Ральфом Ловаком, керівником проектів ПРООН в Україні Максимом Бородою, консультантом ПРООН в Україні Валерієм Пекарем та директором ДП «Укрпромзовнішекспертиза» Володимиром Власюком.

Під час зустрічі сторони обговорили методологічні підходи до оновлення Експортної стратегії України, а також домовились про подальші кроки. Надалі спільні напрацювання будуть проаналізовані експертним середовищем, бізнесом та галузевими асоціаціями, представниками державних органів та профільними експертами в Україні.

 

Жнива-2024: в Україні вже намолочено понад 28,5 мільйонів тонн зернових та олійних

На початок серпня вже зібрано 25 291,8 млн тонн зернових та понад 3 236,3 млн тонн олійних. Загалом новий врожай обмолочено на площі понад 7 301,6 тис. га, намолочено 28 528,1 тис. тонн.

Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Аграрії Полтавщини, Одещини, Херсонщини, Кіровоградщини та Черкащини завершили збирання ранніх зернових та зернобобових культур.

Так, станом на звітну дату, у розрізі культур зібрано:

  • пшениці – обмолочено на площі 4 465,8 тис. га, намолочено 19 440,7 тис. тонн;
  • ячменю – обмолочено 1 294,1 тис. га, намолочено 4 819,8 млн тонн;
  • гороху – обмолочено на площі 205,7 тис. га, намолочено 451,6 тис. тонн;
  • ріпаку – обмолочено 1 195,5 тис. га, намолочено 3 236,3 млн. тонн.

По збиранню зернових лідирують аграрії Одещини там обмолочено 1064,9 тис. га. По урожайності лідирує Хмельницька область з показником 65 ц/га.

Аграрії Дніпропетровщини, Харківщини та Херсонщини розпочали збирання гречки, проса.

 

Агробізнес проти ухвалення урядового законопроекту про підвищення податків

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) підтримує необхідність належного фінансування потреб оборони України, але висловлюється проти прийняття урядового законопроекту, що передбачає збільшення військового збору, йдеться на agroportal.ua.

В асоціації зазначили, що 18 липня 2024 року Кабінет Міністрів України ініціював розгляд проекту закону України №11416, який спрямований на наповнення держбюджету додатковими податковими надходженнями в сумі 500 млрд грн для забезпечення потреб національної безпеки і оборони.

На думку експертів УКАБ, у запропонованій редакції законопроекту викликають занепокоєння положення, які можуть призвести до негативних наслідків:

  • збільшення ставки військового збору з 1,5% до 5% для фізосіб та введення збору 1% з доходу від господарської діяльності для юридичних осіб. Це може збільшити собівартість продукції через специфіку сільськогосподарської діяльності та призвести до тінізації фонду оплати праці в Україні, зниження купівельної спроможності та скорочення соціальних програм;
  • делегування місцевим радам встановлення мінімальної бази оподаткування ПДФО під час воєнного стану. Суб’єктам агросектору, які мають землі в обробітку у різних територіальних громадах, буде дуже складно адмініструвати нарахування і сплату ПДФО з урахуванням різних рішень місцевих рад;
  • вимога проводити інвентаризацію активів під час перевірки за присутності контролюючих органів. Відмова платника податків здійснювати таку активність може призвести до арешту майна, що суперечить презумпції невинуватості;
  • зменшення суми відшкодування ПДВ у разі відмови в інвентаризації активів. Це обмежує права платників на обігові кошти та може знизити ліквідність і конкурентоспроможність підприємств на світових ринках.

Підсумовуючи вищезазначене, УКАБ вважає за необхідне відхилити законопроект №11416, оскільки він створює значне фіскальне навантаження на економіку України, знижує ділову активність і конкурентоздатність агропромислових підприємств та посилює тінізацію ринку праці.

«Сподіваємось, що шляхом подальших спільних обговорень з представниками влади нам вдасться досягти консенсусу та напрацювати дієві альтернативні законодавчі механізми для пошуку додаткових надходжень на потреби оборони України», – підсумували в асоціації.

Водночас, як зазначив голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев у Telegram, зараз тривають консультації з провідними бізнес-асоціаціями та експертами щодо законопроекту №11416.

«Щодо перших нарисів архітектури змін податкового законопроекту КМ. Контури ще не зрозумілі остаточно, але погоджуюсь з бізнесом, що 1%-й податок з обороту не пройде, і слава Богу. Новий складний податок нам точно не потрібний», – написав він.

Гетманцев зауважив що замінити його пропонують на ПДВ, і в цьому разі злетить більшість дрібних, фіскально не значущих точкових змін, які потрібно буде розглянути окрема, а від якихось відмовитись.

За його словами, додатковий ВЗ із зарплат і фізосіб-підприємців (ФОП) без винятків для якихось галузей може зберегтися в законі, проте його буде доповнено змінами, спрямованими на детінізацію, в уточненій із бізнесом редакції.

 

На Вінниччині будують сухий порт

У Вінницькій громаді будують сухий порт. Це буде залізничний термінал , який покращить оперативне перевезення та обробку вантажу, а заразом і експортний та імпортний потенціал нашої держави.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис на facebook сторінці заступника міського голови у Вінницькій міській раді Андрія Очеретного.

Сухий порт допоможе зв’язати центральні регіони країни з портами великої Одеси та через контейнерний термінал Мостиська з країнами ЄС. По суті, це логістичний хаб з відповідною інфраструктурою, тільки не на морі, а на суходолі. 

На першому етапі буде побудовано залізничну інфраструктуру та перший контейнерний майданчик пропускною спроможністю ≈30 тис. TEU/рік. Тим часом як 2000 TEU – це місткість контейнерного складу, який також буде побудований на першому етапі. 

Сума приватних інвестицій у вінницький об’єкт складає понад 15 млн доларів, а будівництво поділене на дві черги. Стартували роботи навесні 2024 року. Наразі вже готова частина залізничних колій, ваговимірювальна система, а також складське приміщення на 3,5 тисяч м2.

«Приємно , що використовують на будівництві матеріали вітчизняного виробництва. Так, щебінь та бетон – вінницькі, гніванські шпали та рейки з Дніпра, а «вагова» з релокованого до нас підприємства з Харкова», – повідомив Андрій Очеретний.

Вводити в експлуатацію сухий порт планують у 3 кварталі цього року. До кінця цього року тут працевлаштують близько 50 людей, наразі шукають механізаторів. А загалом планують створити 100 робочих місць.

Ціни на овочеву продукцію «борщового набору» (грн за кг)

  Ринок "Столичний" Ринок "Шувар" Ринок "Нежданный"
Капуста білокачанна 22,00 19,50 n/a
Цибуля ріпчаста 12,00 12,50 n/a
Буряк столовий 18,00 09,50 n/a
Морква 23,00 13,50 n/a
Картопля 14,00 13,00 n/a
Get in