Пропустити
Agrovisnyk_spring_003.jpg

Агровісник від 19 березня

Агроновини в Україні та світі
Agrovisnyk_spring_003.jpg

Уряд розширив напрями підтримки для фермерських господарств

Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 300 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у Державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції».

Про це йдеться на minagro.gov.ua.

Новий документ розширює напрями державної підтримки аграріїв, зареєстрованих у Державному аграрному реєстрі, та збільшуються суми виплат.

Зокрема, бюджетні кошти надаватимуться за такими напрямами та у такому розмірі:

  • бюджетна субсидія на 1 га аграріям, які обробляють до 120 га земель сільськогосподарського призначення. Розмір збільшено з 3,1 тис. грн до 4 тис. грн на 1 га;
  • окрема бюджетна субсидія на 1 га для аграріїв з деокупованих територій та тих територій, на яких завершені бойові дії. Розмір підтримки – 8 тис. грн на 1 га;
  • спеціальна бюджетна дотація для утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямів продуктивності. Фермери, що утримують від 3 до 100 корів, зможуть отримати 7 тис. грн на одну голову;
  • спеціальна бюджетна дотація для утримання маточного поголів’я кіз та/або овець. Розмір підтримки – 2 тис. грн на одну голову для тих, хто утримує від 5 до 500 голів кіз та овець.

Заявки на отримання бюджетної допомоги подаються в ДАР після оприлюднення оголошення про початок прийому: з 1 травня по 30 червня 2024 року. 

Заявка реєструється відповідно до вимог статті 42 Закону України «Про адміністративну процедуру». У разі невідповідності заявки встановленій формі або надання неповної інформації посадова особа Укрдержфонду, яка розглядає заявки, приймає рішення про залишення заявки без руху відповідно до статті 43 Закону України «Про адміністративну процедуру».

 

Єврокомісія оголосила про нові поступки для фермерів

Європейська комісія 15 березня оприлюднила пропозиції, які дозволять членам Європейського Союзу послабити екологічні норми для фермерів.

Про це йдеться в повідомленні Єврокомісії, пише latifundist.com.

Пропонується, аби фермери більше не були зобов'язані залишати частину своїх орних земель під паром. Держави-члени ЄС будуть зобов'язані надавати додаткову фінансову підтримку фермерам, які добровільно залишають частину землі невикористаною.

Єврокомісія також пропонує послабити правила, які зобов'язують фермерів чергувати види культур, які вони вирощують. Фермерам буде дозволено обирати між ротацією культур та їх диверсифікацією.

Також ЄК пропонує ширше трактування правил щодо обробітку ґрунту, ґрунтового покриву та сівозміни або диверсифікації на рівні держав-членів, а також дозвіл послаблювати екологічні правила у випадку екстремальних погодних умов.

Виконавчий орган ЄС пропонує звільнення малих фермерських господарств площею до 10 га від перевірок та штрафів.

Пропозиції ще мають бути погоджені, а потім схвалені Європарламентом і Радою ЄС.

 

Посівна-2024: аграрії 14 областей України розпочали сівбу ярих

Чотирнадцять областей розпочали посівну ярих культур. 

Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Станом на 14 березня в Україні засіяно 128,1 тис га зернових та зернобобових культур. З них – 12,9 тис. га пшениці, 69,6 тис. га ячменю, 41,5 тис. га гороху та 3,7 тис. га вівса.

Найбільші площі засіяли аграрії Одещини – загалом 43 тис. га. З них 1 тис. га пшениці, 23,3 тис. га ячменю, 17,7 тис. га гороху та 1 тис. га вівса.

У Миколаївській області посіяли 1,1 тис. га пшениці, 17,9 тис. га ячменю, 12,6 тис. га гороху та 0,5 тис. га вівса.

На Тернопільщині посіяно 2,6 тис. га пшениці, 10,4 тис. га ячменю та 1 тис. га гороху.

У Дніпропетровській області – 2,3 тис. га пшениці, 4,9 тис. га ячменю та 1,69 тис. га гороху.

Результат вінницьких аграріїв – 2,8 тис. га пшениці, 2,3 тис. га ячменю та 2 тис. га гороху.

На Хмельниччині посіяно 0,6 тис. га пшениці, 2,8 тис. га ячменю, 0,2 тис. га гороху та 0,4 тис. га вівса.

 

Український морський коридор почав працювати цілодобово

Український морський коридор з минулого тижня, після отримання необхідних дозволів з боку ВМС ЗСУ, став працювати цілодобово.

Про це 14 березня заявив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Юрій Васьков, повідомляє Інтерфакс-Україна, йдеться на agravery.com.

Також Ю. Васьков нагадав, що в лютому коридор вийшов на рекордний обсяг транспортування експорту та імпорту – 8 млн тонн, з яких 60-65% припало на агропродукцію, тоді як решту склали руда, метали, імпорт добрив.

За його словами, зараз коридор працює такими ж темпами, як у лютому, оскільки протягом останнього тижня погода була несприятливою. 

«Коридор має ще (потенціал), мінімум, 20% обсягів збільшення», – додав заступник міністра. 

Також він повідомив, що протягом найближчих двох-трьох тижнів Українським морським коридором можуть бути здійснені перші контейнерні перевезення. Рух розпочнеться з фідерних суден, а вже за ними «у разі відсутності пригод» підуть контейнерні лінії.

Крім того, в Мінвідновлення також сподіваються протягом двох тижнів відновити автомобільне поромне сполучення, а через два місяці – залізничне поромне сполучення.

 

ЄС планує ввести мита на імпорт російського та білоруського зерна – Financial Times

ЄС готується ввести мита на імпорт зерна з росії та білорусі. Це стане першим обмеженням на продовольчі товари після повномасштабного вторгнення москви в Україну.

Про це пише kurkul.comіз посиланням на Financial Times.

Очікується, що найближчими днями Єврокомісія запровадить мито в розмірі 95 євро за тонну на зерно з росії та білорусі.

За даними видання, це призведе до зростання цін щонайменше на 50% і знищить попит. Мита в розмірі 50% також буде введено на насіння олійних культур і продукти їх переробки.

Уточнюється, що мито буде встановлено на рівні, максимально допустимому за правилами Світової організації торгівлі.

Також вказується, що у 2023 р. загальний імпорт зернових, олійних культур та продуктів їхньої переробки сягнув рекордної позначки в 4 млн тонн, що становить 1% від загального споживання ЄС.

Водночас росія може вжити заходів у відповідь, але вона вже заборонила імпорт більшості харчів з ЄС, а багато європейських компаній, що працюють у цьому секторі, останніми роками пішли з країни.

Сейм Республіки Польща на початку березня прийняв резолюцію про введення санкцій на імпорт російських і білоруських товарів.

Раніше Латвія на законодавчому рівні заборонила імпорт російського зерна та вимагає вжити подібні заходи та ввести санкції проти російського експорту до ЄС на загальноєвропейському рівні.

Ціни на овочеву продукцію «борщового набору» (грн за кг)

  Ринок "Столичний" Ринок "Шувар" Ринок "Нежданный"
Капуста білокачанна 12,00 09,00 n/a
Цибуля ріпчаста 15,00 12,00 n/a
Буряк столовий 12,00 11,00 n/a
Морква 13,00 09,00 n/a
Картопля Белароса 17,00 13,00 n/a