Пропустити
agrovisnyk_003

Агровісник від 09 січня

Агроновини в Україні та світі
agrovisnyk_003

Україна переходить на європейську платформу сертифікації експорту харчових продуктів

З 15 січня 2024 року Україна переходить на використання онлайн платформи Європейської комісії сертифікації експорту та транзиту харчових продуктів TRACES NT. Цей крок спростить формальні процедури ввезення продукції рослинного і тваринного походження на територію Європейського Союзу.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Держпродспоживслужбу.

Впровадження цієї системи є важливим кроком в адаптації законодавства України до європейського законодавства.

Обсяг видів харчових продуктів, сертифікація яких буде проводитись з використанням TRACES NT, визначається формами сертифікатів, що адаптовані та інтегровані до системи. В процесі адаптації та впровадження форм сертифікатів в TRACES NT перелік продукції буде доповнюватись.

З метою уникнення необґрунтованих затримок під час здійснення сертифікації вантажів Держпродспоживслужба пропонує здійснити низку підготовчих заходів, зокрема:

  • ознайомитись із методичними матеріалами щодо функціоналу та перших кроків для початку роботи з TRACES NT, а також інформацією щодо створення сертифікату в системі;
  • визначити відповідальну особу для реєстрації в TRACES NT та створення запиту для підтвердження (валідації) потужності та ролі користувача;
  • направити запит на адресу територіального органу Держпродспоживслужби за місцем розташування потужності для підтвердження (валідації) потужності відповідно до методичних рекомендацій, що знаходяться за посиланням.

Загалом, впровадження системи TRACES NT є важливим кроком для спрощення експортних процедур та їх відповідності європейським стандартам безпеки та якості харчових продуктів.

 

Після старту другого етапу земельної реформи ще не уклали жодної угоди за участю юросіб – Сольський

За перший тиждень після старту другого етапу ринку землі в Україні не було укладено жодної угоди за участю юридичних осіб.

Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський в ефірі телемарафону, пише latifundist.com із посиланням на Укрінформ.

«У нас цілий тиждень вже нового року. У нас немає ні однієї угоди в країні з юридичної особою (на ринку землі – прим. ред.). Ніхто не спішить», – сказав він.

Сольський додав, що вільний ринок землі дозволить Україні залучати інвестиції в економіку та спонукатиме бізнес до розвитку.

Довідково: 1 січня 2024 року розпочався новий етап земельної реформи.

Основні нововведення, які він передбачає:

  • юридичні особи отримали право купувати землі сільськогосподарського призначення;
  • купувати можна лише приватні земельні ділянки загальною площею не більше 10 тис. га;
  • продаж комунальної та державної землі залишається забороненим;
  • фізичні та юридичні особи не можуть мати у власності більше 10 тис. га;
  • іноземці не мають права, ані продавати, ані купувати землю;
  • мінімальна ціна купівлі с/г земель має бути не нижче НГО (нормативна грошова оцінка);
  • переважне право на купівлю ділянки залишається за орендарями.

 

Для продовольчої безпеки України необхідно побудувати близько 140-150 овочесховищ

Будівництво десятків сучасних овочесховищ дасть можливість нашій державі стати незалежною від імпорту продукції, особливо навесні. Такий підхід забезпечить постійну присутність на полицях українських магазинів вітчизняних продуктів. Ми зможемо повністю себе забезпечити, і саме це є продовольчою незалежністю, продовольчою безпекою країни.

Про це заявив народний депутат, член Комітету з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук, пише agravery.com.

«В Україні необхідно побудувати ще близько 140-150 овочесховищ. Наразі багато хто з виробників зберігає продукцію в не зовсім підготовлених складах чи складує її під землею, а такі умови негативно впливають на якість продуктів. Відповідно, вже у квітні деякі товари доведеться імпортувати, адже вітчизняні втратять свою якість. При цьому в України є всі можливості для того, щоб повністю забезпечувати себе сільськогосподарською продукцією і цього року Мінекономіки надасть більше грантів на переробку та обладнання для цього. Ми маємо випускати свою сільгосппродукцію, бо це і є ознакою продовольчої незалежності», – зазначив парламентарій.

Водночас він додав, що на деокупованих територіях аграрії продовжують активно працювати.

«Розміновуються землі завдяки роботі ДСНС, піротехніків ЗСУ. Наприклад, на Херсонщині очищено від вибухонебезпечних предметів понад 50 тис. га. Завдяки міжнародним донорам, які надавали техніку від БФ «Жнива Перемоги», минулого року аграріям вдалося навесні засіятися, зібрати урожай, провести осінні роботи й зараз вони готуються до весняних польових робіт. Надалі для збереження продукції фермерам будуть надаватися мобільні сховища», – повідомив народний депутат.

За його словами, міжнародні партнери України посилюють роботу в напрямку розмінування, надаючи спеціальне обладнання та проводячи навчання.

«Процес розмінування дуже клопітний і небезпечний, його не можна швидко реалізувати, як би нам цього не хотілося», – підсумував політик.

 

Жнива-2023: В Україні намолочено 79,2 млн тонн нового врожаю

Станом на кінець грудня в Україні зібрано 86% площ кукурудзи. Це єдина культура, збір якої ще триває. У загальному підрахунку намолот нового врожаю становить 79 млн 200 тис. тонн. Зернових культур – 58 млн 392 тис. тонн, олійних – 20 млн 764 тис. тонн.

Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Збір зернових та зернобобових культур проведено на площі 10 542 тис. га при врожайності 55,4 ц/га, в тому числі:

  • кукурудзи обмолочено 3 606,3 тис. га при врожайності 78,1 ц/га, намолочено 28 млн 148 тис. тонн;
  • пшениці обмолочено 4 694,5 тис. га, при врожайності 47,9 ц/га, намолочено 22 млн 478 тис. тонн;
  • ячменю обмолочено 1 504,5 тис. га при врожайності 39,3 ц/га, намолочено 5 млн 909 тис. тонн;
  • гороху обмолочено 154,4 тис. га при врожайності 25,9 ц/га, намолочено 399,5 тис. тонн;
  • гречки обмолочено 140 тис. га при врожайності 14,8 ц/га, намолочено 207,5 тис. тонн;
  • проса обмолочено 79,5 тис. га при врожайності 22,7 ц/га, намолочено 180,2 тис. тонн;
  • інших зернових та зернобобових культур обмолочено 362,6 тис. га, намолочено 1 070 тис. тонн.

Збір олійних культур проведено на площі 8 224 тис. га, зокрема:

  • соняшника обмолочено на площі 5 020,8 тис. га, намолочено 11 млн 980 тис. тонн насіння при врожайності 23,9 ц/га;
  • сої обмолочено на площі 1 805,6 тис. га, намолочено 4 млн 779 тис. тонн при врожайності 26,5 ц/га;
  • ріпаку обмолочено на площі 1 396 тис. га, намолочено 4 млн 5 тис. тонн насіння при урожайності 28,7 ц/га. Збір завершено у всіх регіонах.

Цукрових буряків зібрано на площі 249,1 тис. га, накопано 11 млн 879,5 тис. тонн солодких коренів при врожайності 477 ц/га.

 

Новини світу: науковці розробили революційне пакування для ягід, яке збільшує термін їх зберігання

Споживання ягід зростає у всьому світі, однак категорія чутливих фруктів стикається з певною проблемою – відносно високою часткою псування. Саме тому науковці розробили революційне пакування з модифікованою атмосферою (MAP).

Про це повідомляє SEEDS з посиланням на FreshPlaza, пише agro-business.com.ua.

Вона може активно регулювати співвідношення газів O2 і CO2 усередині пакування, щоб підтримувати найкращу атмосферу для вмісту, який воно захищає. Про це повідомила віцепрезидент із технологій MAP компанії Hazel Technologies Тереза Скаттіні.

За її словами, найбільшою відмінністю Breatheway є запатентована мембранна технологія Temperature Switch. Пакування створено з урахуванням того, що кожен сорт ягід знаходиться у своєму ідеальному атмосферному співвідношенні O2 і CO2. Мембрани Breatheway розроблені та відкалібровані з урахуванням цих конкретних корисних співвідношень.

«Мембрани фіксують відхилення рівня газу, активно вдихаючи відповідну кількість O2 і видихаючи правильний відсоток CO2. Це дає змогу ягодам зберігати оптимальну атмосферу під час транспортування та в разі непередбачуваних подій, таких як порушення холодового ланцюга. Це призводить до збільшення терміну зберігання, підвищення товарної якості фруктів на 15-30%, а також до поліпшення споживчого досвіду», – пояснює Тереза Скаттіні.

Наразі Hazel співпрацює з одним із найбільших виробників/продавців ягід у світі та надає Breatheway виключно для своєї малини. Крім того, пакування має велике значення для збереження свіжості та ваги ожини, чорниці та полуниці. Завдяки своїм перевагам Breatheway стала флагманським рішенням Hazel для ягід.

Під час нещодавнього дослідження малина, оброблена препаратом Breatheway, зберігала цільові рівні O2 і CO2 навіть після підвищення температури до 45°F. У середньому малина, оброблена Breatheway, мала на 4-й день на 16,3% більше товарних плодів порівняно з контрольною, на 11-й день вони мали 24,7% товарних фруктів, внаслідок чого в середньому на 44% менше проблем з якістю та покращений зовнішній вигляд.

Breatheway доступний у США, Європі, Африці, Мексиці та Перу. Наступного року значні ресурси будуть спрямовані на розвиток продукту в Латинській Америці. Крім географічного розширення, у Breatheway є плани щодо розширення асортименту, вивчення сумісності нових сільськогосподарських культур і форматів пакування. Хоча ягоди зараз є культурою номер один для Breatheway, в компанії не виключають розширення виробництва технології для огірків або бананів.

Ціни на овочеву продукцію «борщового набору» (грн за кг)

  Ринок "Столичний" Ринок "Шувар" Ринок "Нежданный"
Капуста білокачанна 13,00 10,00 n/a
Цибуля ріпчаста 18,00 12,00 n/a
Буряк столовий 17,00 10,00 n/a
Морква 18,00 10,50 n/a
Картопля Белароса 18,00 15,50 n/a