Пропустити
agrovisnyk_autumn_2022

Агровісник від 21 листопада

Агроновини в Україні та світі
agrovisnyk_autumn_2022

Погоджено граничний обсяг експорту цукру у 2023/2024 МР

Міністерство аграрної політики та продовольства і Національна асоціація цукровиків України («Укрцукор») підписали Меморандум про взаєморозуміння.

Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики, пише kurkul.com.

Меморандум набирає чинності з дня підписання і діє до 1 вересня 2024 року.

Документ підписали Міністр агрополітики Микола Сольський та тимчасово виконуючий обов’язки голови правління «Укрцукру» Назар Михайловин.

Як зазначається в Меморандумі, Мінагрополітики та «Укрцукор» співпрацюватимуть для підтримки стабільної продовольчої безпеки та уникнення експортних обмежень.

Згідно з документом, сторони домовилися:

  • погоджувати максимально можливі обсяги експорту цукру на основі попереднього балансу попиту і пропозиції в 2023/2024 маркетинговому році. Вносити зміни, які зазначені в Додатках до Меморандуму, з урахуванням проведення весняного посіву і вегетації рослин;
  • граничний обсяг експорту цукру у 2023/2024 маркетинговому році становитиме до 650 тис. тонн;
  • Мінагрополітики в межах законодавства може ініціювати заходи державного регулювання при виникненні загроз продовольчій безпеці держави.

Водночас відомства щомісячно обговорюватимуть поточну ситуацію та визначатимуть обсяги експорту. У випадку ініціювання Міністерством заходів щодо зміни режимів зовнішньоекономічної діяльності, запровадження ліцензування та квотування сторони проводитимуть попередні консультації.

«Укрцукор зі свого боку погоджується інформувати Міністерство щодо фактичного здійснення та перспектив експорту цукру. Отримавши від Міністерства повідомлення про припинення експорту, вжити необхідних заходів для інформування громадськості», – зазначається у меморандумі. 

Також Мінагрополітики сприятиме нарощуванню експортного потенціалу цукру та проведенню переговорів з Європейським Союзом щодо подальшого безмитного та безквотного експорту цукру в країни ЄС.

За словами директора НПЦ «Цукробурякового виробництва» Олександра Коротинського, цьогоріч цукру буде вдосталь як для внутрішнього споживання, так і для експорту. 

Водночас, за його розрахунками, Україна зможе експортувати 500 тис. т цукру.

 

Механізм страхування суден у морському коридорі почне працювати протягом двох тижнів

Механізм спеціального страхування суден, що використовують український морський коридор, створений Україною спільно з урядом Великої Британії та 14 британськими страховими компаніями, почне працювати протягом двох тижнів.

Про це 17 листопада заявив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Юрій Васьков, повідомляє Інтерфакс-Україна, пише agravery.com.

«Як це працюватиме? Ринок страховиків, вантажовідправників почують, відчують через зниження фрахтових ставок. Коли це відбудеться? Я думаю, протягом декількох тижнів», – сказав Ю.Васьков.

Відповідаючи на уточнювальне запитання, він сказав, що є сподівання, що механізм почне працювати «протягом двох тижнів».

«Є така практика, коли йдеться про страхування важливих, нестандартних ризиків, компанії об'єднуються, щоб мати більшу фінансову спроможність. Вони підтвердили готовність створити страховий пул і страховий фонд, до якого також має увійти з фінансовими гарантіями Україна. Для них це показник. Після цього до пулу приєднаються провідні британські страхові компанії, і наявність цього пулу дає можливість страховикам надавати судновласникам страховий тариф на рівні не більше ніж 1,25%», – додав Ю.Васьков.

За його словами, питання достатнього забезпечення страхових ризиків обговорювали ще до запуску українського морського коридору.

«Це було ключове питання під час зустрічі вищого керівництва держави з британськими колегами, з колегами зі США», – зауважив заступник міністра.

 

Індія спростила ввезення зернових з України

Міністерство сільського господарства і добробуту фермерів Індії включило Україну до переліку країн, які не обробляють зернові фумігантами з діючою речовиною метилбромід (СН3Br).

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Держпродспоживслужбу.

Це дозволить звільнити вітчизняних експортерів від сплати передбачених місцевим законодавством додаткових платежів (пені) та експортувати зернові вантажі за умови проведення знезараження препаратами на основі фосфіду алюмінію.

Раніше експорт зернових до Індії був значно ускладнений за рахунок наявності обов’язкових вимог індійської Сторони щодо фумігації препаратами з діючою речовиною метилбромід (СН3Br).

Починаючи з 2016 р., щорічно Посольство України в Республіці Індія, Мінагрополітики, Мінекономіки, Держпродспоживслуба та профільні асоціації, що опікуються питанням знезараження і експорту зернових за підтримки ФАО, проводили ряд заходів щодо лібералізації ввезення українського зерна в частині надання можливості проводити фумігацію препаратами на основі фосфіну (PH3) без сплати додаткових платежів (пені).

Тепер українське зерно для експорту до Республіки Індія може бути знезаражене препаратами на основі фосфіду алюмінію.

 

Жнива-2023: на Запоріжжі та Миколаївщині завершили збирання всіх сільгоспкультур

Станом на 17 листопада в Україні намолочено майже 74 млн тонн нового врожаю: зернових культур – 53 млн 780,8 тис. тонн та олійних – 20 млн 239 тис. тонн.

Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Так, збір зернових та зернобобових культур проведено на площі 10 104 тис. га при врожайності 53,2 ц/га, а саме:

  • кукурудзи обмолочено 3 195 тис. га при врожайності 74,2 ц/га, намолочено 23 млн 707 тис. тонн;
  • пшениці обмолочено 4 694,5 тис. га при врожайності 47,7 ц/га, намолочено 22 млн 409 тис. тонн;
  • ячменю обмолочено 1 504,5 тис. га при врожайності 39,2 ц/га, намолочено 5 890 тис. тонн;
  • гороху обмолочено 154,4 тис. га при врожайності 25,8 ц/га, намолочено 398,2 тис. тонн;
  • гречки обмолочено 139,6 тис. га при врожайності 14,8 ц/га, намолочено 207,1 тис. тонн;
  • проса обмолочено 79,2 тис. га при врожайності 22,6 ц/га, намолочено 179 тис. тонн;
  • інших зернових та зернобобових культур обмолочено 337,4 тис. га, намолочено 991 тис. тонн.

Збір олійних культур проведено на площі 8 139 тис. га, зокрема:

  • соняшника обмолочено на площі 4 947 тис. га, намолочено 11 млн 586 тис. тонн насіння при врожайності 23,4 ц/га;
  • сої обмолочено на площі 1 796,2 тис. га, намолочено 4 750 тис. тонн при врожайності 26,4 ц/га.

Збір ріпаку завершено, його обмолочено на площі 1 396 тис. га, намолочено 4 млн 5 тис. тонн насіння при врожайності 28,7 ц/га.

Триває збір цукрових буряків, їх викопано на площі 227,1 тис. га, накопано 10 млн 816 тис. тонн солодких коренів при врожайності 476,2 ц/га.

Аграрії Запоріжжя та Миколаївщини завершили збирання всіх сільськогосподарських культур.

 

В Україні вже посіяно майже 5,8 млн га озимих культур

Станом на другу половину листопада українські аграрії посіяли майже 5,8 млн га озимих культур, йдеться на minagro.gov.ua.

Зокрема, сівбу зернових на звітну дату проведено на площі 4 млн 605 тис. га, з яких пшениці – 4 022 тис. га, ячменю – 506 тис. га та жита – 77 тис. га.

Приріст посівів зернових за тиждень склав 90,7 тис. га.

Десять областей України вже повністю завершили сівбу озимини. В інших регіонах посівна кампанія також підходить до завершення.

Нагадаємо, сільгосптоваровиробники всіх областей України завершили сівбу озимого ріпаку, його посіяно 1 млн 159 тис. га.

Ціни на овочеву продукцію «борщового набору» (грн за кг)

  Ринок "Столичний" Ринок "Шувар" Ринок "Нежданный"
Капуста білокачанна 9,00 7,50 n/a
Цибуля ріпчаста 11,00 10,00 n/a
Буряк столовий 8,00 6,50 n/a
Морква 10,00 7,00 n/a
Картопля Белароса 10,00 9,50 n/a