Пропустити
Agrovisnyk_001.jpg

Агровісник від 31 жовтня

Агроновини в Україні та світі
Agrovisnyk_001.jpg

Кабмін змінив умови надання грантів на сади та теплиці

Кабмін знову вніс зміни до «Порядку надання грантів на створення та розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства» і «Порядку надання грантів для створення або розвитку тепличного господарства».

Про це написав представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук, йдеться на kurkul.com.

Зазначені зміни стосуються удосконалення механізмів підтримки суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у відповідних галузях.

Так, серед змін:

  • передбачено, що отримувач гранту зобов’язується створити робочі місця та працевлаштувати на них осіб на повну тривалість робочого дня зі встановленням обов’язкового мінімального рівня заробітної плати таких працівників;
  • розширено перелік умов скасування рішень Мінагрополітики, зокрема, у разі закриття отримувачем банківського рахунку в односторонньому порядку та у випадку порушення 30 денного строку після укладення договору переказу усієї суми коштів своєї частки співфінансування;
  • уточнено кількість працівників необхідних для надання грантів для створення або розвитку тепличного господарства;
  • скорочено перелік областей для здійснення посадок мигдалю. Одеську область визначено оптимальною за природно-кліматичними умовами.

 

Експорт агропродукції відбуватиметься за новою процедурою

Як стало відомо УЗА, уряд ухвалив рішення про зміну процедури експорту аграрної продукції. Протягом 10 діб будуть відпрацьовані деталі оновленої процедури експорту, що передбачатиме, як заявляють автори, боротьбу з тіньовим ринком та неповерненням валютної виручки в країну.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УЗА.

Згідно нововведень, які планує запровадити уряд, компаніям, що займаються експортом агропродукції потрібно буде стати на облік в державному аграрному реєстрі (ДАР). Верифікація в ДАР відбуватиметься за наявності свідоцтва про платника податків станом на 23 лютого 2022 року та зараз. Компаніям також потрібно не мати простроченого повернення валютної виручки. Інакше, експортеру доведеться отримувати ліцензію на експорт агропродукції.

Ще одним нововведення буде зміна процедури повернення ПДВ експортерам, яке буде відбуватися лише після повернення валютної виручки експортером. Термін повернення виручки зменшено зі 180 до 90 діб. Окрім того, Нацбанк заборонить закривати рахунки до зняття валютного контролю.

 

В Україні затверджено критерії держпідтримки користувачів меліорованих земель

Уряд України прийняв постанову «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам, які використовують меліоровані землі, та організаціям водокористувачів» (№ 1110 від 20 жовтня п.р.).

Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики, пише agro-business.com.ua.

«Згідно з постановою, що була підготовлена Міністерством аграрної політики та продовольства України, бюджетні дотації надаватимуться товаровиробникам для реконструкції існуючих та/або будівництва нових меліоративних систем з використанням зрошення дощуванням або краплинного зрошення, а також організаціям водокористувачів для відновлення насосних станцій», – йдеться у повідомленні.

Кошти надаватимуться товаровиробникам на безповоротній основі:

  • у розмірі до 25% вартості витрат (без урахування податку на додану вартість), здійснених відповідно до проектної документації, але не більш як 13,25 тис. грн на 1 га оброблюваних угідь для зрошення дощуванням без урахування вартості поливної техніки і обладнання для поливу;
  • 25,3 тис. грн на 1 га оброблюваних угідь для зрошення дощуванням з урахуванням вартості поливної техніки та насосного обладнання;
  • 24,5 тис. грн на 1 га оброблюваних угідь для краплинного зрошення з урахуванням вартості обладнання для краплинного зрошення та насосного обладнання вітчизняного виробництва.

Організаціям водокористувачів бюджетна дотація надаватиметься для відновлення, реконструкції, модернізації, капітального ремонту насосних станцій, які введені в експлуатацію після відповідних робіт (зокрема заміни та ремонту насосно-силового обладнання, здійснення заходів з енергоефективності). Дотація надаватиметься на безповоротній основі в розмірі до 50% вартості витрат (без урахування податку на додану вартість), здійснених відповідно до проектної документації.

«Для отримання бюджетної дотації документи необхідно подати до Мінагрополітики до 20 листопада поточного року включно», – додали в пресслужбі.

 

Жнива-2023: в Україні намолочено понад 63 млн тонн зернових та олійних культур

Станом на 27 жовтня 2023 року в Україні намолочено 63,2 млн тонн нового врожаю, з яких зернових культур – 43,4 млн тонн, олійних – 19,6 млн тонн. Збір зернових та зернобобових культур проведено на площі 8 849,8 тис. га при врожайності 49,0 ц/га.

Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Так, у розрізі культур:

  • пшениці обмолочено 4 694,5 тис. га (врожайність – 47,6 ц/га), намолочено 22 409 тис. тонн;
  • кукурудзи обмолочено 1 947,3 тис. га (врожайність – 68,4 ц/га), намолочено 13 320 тис. тонн;
  • ячменю обмолочено 1 504,5 тис. га (врожайність – 39,2 ц/га), намолочено 5 890 тис. тонн;
  • гороху обмолочено 154,4 тис. га (врожайність – 25,8 ц/га), намолочено 398,2 тис. тонн;
  • гречки обмолочено 138,1 тис. га (врожайність – 14,9 ц/га), намолочено 205,6 тис. тонн;
  • проса обмолочено 78,6 тис. га (врожайність – 22,7 ц/га), намолочено 178,4 тис. тонн;
  • інших зернових та зернобобових культур обмолочено 332,5 тис. га, намолочено 964,9 тис. тонн.

Зазначається, що збір олійних культур проведено на площі 7 813,7 тис. га, зокрема:

  • соняшника обмолочено на площі 4 687,9 тис. га, (врожайність – 23,6 ц/га), намолочено 11 074 тис. тонн насіння;
  • сої обмолочено на площі 1 729,8 тис. га, (врожайність – 26,1 ц/га ), намолочено 4 507 тис. тонн;
  • ріпаку збір завершено, площа обмолоту – 1 396 тис. га, намолочено 4 005 тис. тонн насіння при урожайності 28,7 ц/га.

Продовжується збір цукрових буряків, їх викопано на площі 155,4 тис. га, накопано 7 334 тис. тонн солодких коренів при врожайності 472,1 ц/га.

У пресслужбі відомства повідомили, що аграрії Запоріжжя завершили збирання всього цьогорічного врожаю.

 

В Україні посіяно 5,4 млн га озимих культур. Івано-Франківщина завершила сівбу

В Україні продовжується сівба озимих зернових культур.

Станом на кінець жовтня вже посіяно 4 млн 211 тис. га, а саме: пшениці – 3 733 тис. га, ячменю – 403 тис. га, жита – 76 тис. га. Приріст посівів за тиждень склав 362 тис. га, йдеться на minagro.gov.ua.

Найбільше озимих зернових наразі посіяли аграрії Дніпропетровщини – 460,5 тис. га. 

На цьому тижні сівбу озимих культур повністю завершили аграрії Івано-Франківщини. Це вже п’ята область, в якій закінчилася посівна кампанія озимини. До цього посівну озимих культур завершили Волинь, Закарпаття, Запоріжжя та Полтавщина.

Нагадаємо, що сівба озимого ріпаку вже завершена по всіх областях, його посіяно 1 млн 142 тис. га. Найбільше – на Дніпропетровщині (125 тис. га) та Одещині (120,2 тис. га).

Ціни на овочеву продукцію «борщового набору» (грн за кг)

  Ринок "Столичний" Ринок "Шувар" Ринок "Нежданный"
Капуста білокачанна 9,00 6,50 n/a
Цибуля ріпчаста 11,00 10,50 n/a
Буряк столовий 8,00 7,00 n/a
Морква 10,00 7,50 n/a
Картопля Белароса 10,00 9,50 n/a