Пропустити
agrovisnyk_02.jpg

Агровісник від 03 жовтня

Агроновини в Україні та світі
agrovisnyk_02.jpg

Мінагрополітики підвищило прогноз цьогорічного врожаю зернових та олійних культур

Міністерство аграрної політики та продовольства України вчергове оновило прогноз щодо валового виробництва зернових та олійних культур.

Погодні фактори залишаються сприятливими та дозволяють підвищити прогноз виробництва до 79,1 млн тонн. Зокрема, цього року українські аграрії можуть зібрати близько 57,5 млн тонн зернових та 21,6 млн тонн олійних, йдеться на minagro.gov.ua.

Хоча загальна площа посівних ярих і озимих зернових цьогоріч була меншою на 980 тис. га, ніж торік, й становила 10 895 тис. га, погодні умови сприяли майже рекордній врожайності зернових культур (до 52,1 ц/га) що дозволяє значно збільшити обсяги виробництва врожаю.

За попередніми оцінками Мінагрополітики, у 2023 році аграрії зможуть зібрати зернових у таких обсягах: пшениці – 21,7 млн тонн, ячменю – 5,7 млн тонн та кукурудзи – 28,5 млн тонн.

Валове виробництво олійних культур досягне 21,6 млн тонн. Врожай соняшнику прогнозується на рівні 13 млн тонн. Рівень виробництва соєвих бобів становить 4,6 млн тонн.

Нагадаємо, на початку весни 2023 року загальний валовий збір на поточний рік прогнозувався на рівні 63,5 млн тонн, що було на 13% менше по відношенню до показника 2022 року. У червні, після початку жнив, прогноз був підвищений до 68 млн тонн, що було на 7% менше показника 2022 року. На початку вересня, завдяки сприятливим погодним умовам, мали всі підстави для чергової зміни прогнозу в позитивну сторону до 76,7 млн. тонн.

 

У Брюсселі починає роботу європейський офіс українського агробізнесу

Український аграрний бізнес започатковує свою постійну присутність при інституціях ЄС у Брюсселі. 2 жовтня, в столиці Європейського Союзу розпочинає роботу європейський офіс асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ), провідного об’єднання українських агрокомпаній.

Як повідомляє пресслужба УКАБ, очолить офіс колишній український дипломат, досвідчений експерт з питань європейського торговельного регулювання і політики Назар Бобицький, пише agro-business.com.ua.

Головними завданнями європейського офісу УКАБ вбачає консультативну підтримку українських агровиробників у підготовці України до майбутніх передвступних переговорів щодо членства в ЄС та пов’язаних з цим зобов’язань з адаптації європейського законодавства в аграрній сфері, пошук взаємовигідних рішень у врегулюванні проблемних питань аграрної торгівлі між Україною та ЄС, налагодження конструктивного діалогу від імені українського агробізнесу з інституціями ЄС, державами-членами та європейськими діловими асоціаціями. Європейський офіс УКАБ також сприятиме узгодженій публічній комунікації українського агробізнесу з європейськими стейкхолдерами.

Діяльність офісу здійснюватиметься у партнерстві між УКАБ та відомою міжнародною компанією у сфері європейського регулювання і адвокації KREAB.

Коментуючи відкриття європейського офісу УКАБ в Брюсселі, генеральний директор УКАБ Олег Хоменко зазначив: «Присутність українського бізнесу в столиці ЄС дуже давно стояла на порядку денному, а сьогодні потреба в такій присутності більш ніж очевидна. Український агробізнес твердо переконаний – майбутнє України, її економіки, аграрного сектору тісно пов’язане з поверненням нашої держави до європейської сім’ї. Ми докладатимемо всіх зусиль для налагодження відкритого, конструктивного діалогу з нашими європейськими партнерами».

 

«НІБУЛОН» готовий брати активну участь у розмінуванні водних шляхів України

ТОВ «СП «НІБУЛОН» готовий брати активну участь у розмінуванні водних шляхів України, що позитивно вплине на економіку транспортування зернових та олійних культур під час експортних операцій.

Про це заявив директор із взаємодії з органами влади та питань сталого розвитку компанії Михайло Різак під час свого виступу на Demine Ukraine Forum, повідомила пресслужба НІБУЛОНу, пише agravery.com.

Як нагадав М. Різак, раніше лідером перевезення зернових був Миколаївський портовий вузол, який забезпечував понад 30% українського експорту. Але наразі водні шляхи до нього заміновано.

«У той же час більш ніж 50% водних акваторій України сьогодні вже деокуповано й доступні для розмінування. Час діяти! Адже саме водна логістика може дати українським аграріям той додатковий потенціал прибутковості, який можна спрямувати на розвиток виробництва», – підкреслив він.

Також фахівець нагадав, що у випадку з розмінуванням акваторій компанія має потужний внутрішній ресурс.

«НІБУЛОН» здатний дуже швидко налагодити виробництво суден-платформ для саперів підводного розмінування, які були розроблені нашими конструкторами. Справа тільки в запиті від держави. Ми готові забезпечити Державну службу з надзвичайних ситуацій та Державну спеціальну службу транспорту необхідними засобами, які дозволять зробити наші річки та порти безпечними. Такі платформи також можуть бути експортовані навіть у поточних умовах», – підкреслив М. Різак.

 

Жнива-2023: в Україні намолотили 41,7 млн тонн зернових та олійних культур

Станом на 29 вересня, українські аграрії намолотили 41,7 млн тонн нового врожаю, з яких 30,5 млн тонн зернових і 11,2 млн тонн олійних культур.

Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Зокрема, збір зернових та зернобобових культур проведено на площі 6 972 тис. га. При врожайності 43,7 ц/га намолочено 30 4467 тис. тонн.

Станом на кінець вересня пшениці намолочено 22 204 тис. тонн з 4 693 тис. га (врожайність – 47,3 ц/га), ячменю – 5 863 тис. тонн з 1 504 тис. га (врожайність – 39,0 ц/га), гороху – 396,8 тис. тонн зі 154,4 тис. га (врожайність – 25,7 ц/га), 793,2 тис. тонн кукурудзи зі 146,5 тис. га (врожайність – 54,2 ц/га), гречки – 157,8 тис. тонн зі 109,4 тис. га (врожайність – 14,4 ц/га), а проса намолочено 139,9 тис. тонн з 64,2 тис. га (врожайність – 21,8 ц/га).

На інші зернові та зернобобові культури припало 912,5 тис. тонн з обмолочених 300 тис. га.

За відповідний період олійних культур намолочено понад 11 тис. тонн. Зокрема, аграрії вже зібрали 4003 тис. тонн насіння ріпаку з 1 396 тис. га, (врожайність – 28,7 ц/га), 5031 тис. тонн насіння соняшнику з 2 194 тис. га (врожайність – 22,9 ц/га) та 2 205 тис. тонн сої з 861 тис. га, (врожайність – 25,6 ц/га).

Триває збір цукрових буряків, їх викопано на площі 49,6 тис. га, накопано 2 290 тис. тонн солодких коренів.

 

Контроль агропродукції переноситься з українсько-польського кордону в порт Клайпеди – Сольський

Ветеринарний, санітарний та фітосанітарний контроль української продукції переноситься з українсько-польського кордону в порт Клайпеди, пише latifundist.com.

Про це домовилися Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський, міністр сільського господарства і розвитку села Республіки Польща Роберт Телус та міністр сільського господарства Литовської Республіки Кястутіс Навіцкас під час чергової онлайн зустрічі, повідомили в Мінагрополітики.

Протягом наступних двох днів буде перенесено ветеринарний, санітарний та фітосанітарний контроль з українсько-польського кордону в порт Клайпеди (Литва), для всіх аграрних вантажів, які прямують в даний порт. Це пришвидшить транзит територією Польщі. 

Роберт Телус та Кястутіс Навіцкас зазначили, що їхні уряди підтримують такий механізм контролю і вважають це конструктивним кроком.

Ціни на овочеву продукцію «борщового набору» (грн за кг)

  Ринок "Столичний" Ринок "Шувар" Ринок "Нежданный"
Капуста білокачанна 8,00 6,00 n/a
Цибуля ріпчаста 14,00 11,00 n/a
Буряк столовий 8,00 7,50 n/a
Морква 12,00 6,50 n/a
Картопля Белароса 7,00 6,80 n/a