Пропустити
Agrovisnyk_005.jpg

Агровісник від 22 серпня

Агроновини в Україні та світі
Agrovisnyk_005.jpg

У Мінагрополітики анонсували запровадження з вересня нових умов держпідтримки аграріїв

Вже з вересня в Україні мають бути запроваджені нові умови державної підтримки для підприємств агропромислового комплексу.

Про це під час конференції-виставки «Хлібна індустрія» заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький, пише agro-business.com.ua із посиланням на АПК-Інформ.

«Українські аграрії показали хоробрість і незламність, збираючи в цьому році гарний урожай. За попереднім прогнозом, продукції на 3-5% буде більше, ніж торік. Але через війну аграрії зазнали значних втрат і потребують серйозної підтримки. Мінагрополітики має бути модератором і допомагати їм», – підкреслив заступник міністра.

Зокрема, за його словами, планується підвищення ліміту за програмою «5-7-9%» до 150 млн гривень для переробних підприємств. Крім того, ЄС на 2024-2027 рр. планує виділити Україні 50 млрд євро, серед яких буде передбачена підтримка переробки в агросекторі.

Також виділена допомога домогосподарствам з Херсонської та Миколаївської областей, які постраждали через підрив Каховської ГЕС. Вони отримають 3318 грн за одну сотку. Максимальний розмір площі домогосподарства в Херсонській області – до 30 соток, у Миколаївській – до 20 соток.

Крім того, цього року передбачена державна підтримка на 200 млн грн для фермерів або організацій водокористувачів на відновлення або будівництво нових зрошувальних систем.

 

Мінагрополітики розпочало за спрощеною процедурою державну реєстрацію сортів рослин

Мінагрополітики розпочало за спрощеною процедурою державну реєстрацію сортів рослин, зареєстрованих у Європейському Союзі та Сполучених Штатах Америки.

Про це повідомляє apk-inform.com, пише agronews.ua.

Відтепер аграрії можуть впроваджувати в агротехнологію найновіші сорти, які успішно пройшли державні тестування у ЄС або США і внесені в загальний каталог сортів ЄС або підтверджені Міжнародним союзом з охорони нових сортів рослин (UPOV).

За словами першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького тепер українським аграріям не треба втрачати часу на декілька років очікування проходження експертизу сорту в Україні.

«Ми максимально спрощуємо реєстрацію сортів рослин. Заявник подає заявку на реєстрацію нового сорту. Співробітники Мінагрополітики самостійно встановлюють дані про наявність такого сорту у загальному каталозі сортів Євросоюзу чи UPOV. Якщо його наявність підтверджено – рішення про державну реєстрацію приймається у 15-денний строк. При цьому, на вимогу заявника кваліфікаційна експертиза сорту може не проводитися», – прокоментував нововведення Тарас Висоцький.

Перші 97 сортів сільськогосподарських культур вже внесені до Державного реєстру сортів рослин України за спрощеною процедурою.

Новий механізм реєстрації сортів розроблений для реалізації норми Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення законодавства у сфері охорони прав на сорти рослин та насінництва і розсадництва у відповідність із положеннями законодавства Європейського Союзу».

 

Україна завершує розробку схеми зі світовими страховиками щодо покриття зернових суден

Україна завершує розробку схеми з глобальними страховиками для покриття зернових суден, які прямують до та з її чорноморських портів.

Про це пише latifundist.com із посиланням на Financial Times.

Олександр Грибан, спецпредставник Міністерства економіки України, сказав Financial Times, що угода «наразі розробляється та активно обговорюється» між відповідними міністерствами, а також місцевими банками та міжнародними страховими групами, включаючи Lloyd’s of London.

Схема може бути запроваджена вже наступного місяця, і вона може передбачити від п’яти до 30 кораблів, які будуть проходити через «небезпечні місця» в українських водах.

«Це залежить від того, як буде працювати структура і яким буде рівень розподілу ризиків між урядом і приватними страховими компаніями», – сказав Грибан.

Враховуючи військові ризики, доступне страхування було б важливим для відновлення діяльності комерційного судноплавства. Київ на безоплатній основі консультує група професійних послуг Marsh McLennan, до складу якої входить консалтингова компанія Oliver Wyman і найбільший у світі страховий брокер Marsh.

Маркус Бейкер, глобальний керівник відділу морських перевезень, вантажів і логістики Marsh, сказав, що «державно-приватне партнерство зі страховиками, які працюють у парі з українським урядом, додасть більшої впевненості судновласникам повернутися до доставки українського зерна по всьому світу в ті країни, які цього потребують найбільше».

Деталі ще мають бути остаточно визначені, але люди, які брали участь у дискусіях, сказали, що схема буде спрямована на покриття пошкоджень суден, які заходять і виходять з портів України, і ризики можуть бути розподілені між страховиками та місцевим державним банком.

Грибан сказав, що державна частка ризику, ймовірно, буде забезпечена державним дорожнім фондом країни, який був створений для ремонту українських доріг і фінансується за рахунок податку на продаж пального.

Нагадується, що контейнеровоз JOSEPH SCHULTE (прапор Гонконг) вийшов з порту Одеса 16 серпня. Він рухався встановленим для цивільних суден тимчасовим коридором до/з чорноморських морських портів України.

 

Жнива-2023: три області України завершили збирання ранніх зернових

Станом на 18 серпня українські аграрії намолотили 27,3 млн тонн зерна нового врожаю. На Полтавщині, Вінниччині та Одещині вже завершено збирання ранніх зернових культур.

Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики.

Зазначається, що, станом на другу половину серпня, врожай зібрали на площі 6185,1 тис. га при врожайності 44,1 ц/га, намолочено 27,26 млн т ранніх зернових культур.

Зокрема, пшеницю обмолотили на 4384 тис. га (врожайність – 47,5 ц/га), намолочено 20,82 млн т.

Ячменю зібрали 5,57 млн т (обмолочено 1398 тис. га при врожайності 39,8 ц/га), гороху – 379,1 тис. тонн (обмолочено 152,2 тис. га при врожайності 24,9 ц/га).

Також аграрії намолотили 2,81 тис. т проса (обмолочено 2,32 тис. га при врожайності 12,1 ц/га). Гречку поки що зібрали на 0,08 тис. га (врожайність – 11,3 ц/га), намолочено 0,1 тис. т.

Що ж до інших зернових та зернобобових культур, їх зібрали із 249 тис. га, намолотивши 492,1 тис. т збіжжя.

«Лідерами зі збирання зернових є сільгосптоваровиробники Запоріжжя, вони обмолотили 96% площ. Найбільший намолот залишається за Одещиною – 3,2 млн тонн. На Дніпропетровщині, Херсонщині, Тернопільщині та Одещині розпочали збір проса. 13 областей закінчили збирання ріпаку. Наразі його обмолочено на площі 1370,7 тис. га, намолочено 3944,1 тис. т насіння при урожайності 28,8 ц/га», – йдеться у повідомленні.

Повністю завершили збирання ранніх зернових культур аграрії Полтавщини, Вінниччини та Одещини.

Ціни на овочеву продукцію «борщового набору» (грн за кг)

  Ринок "Столичний" Ринок "Шувар" Ринок "Нежданный"
Капуста білокачанна 7,00 5,50 n/a
Цибуля ріпчаста 12,00 13,00 n/a
Буряк столовий 10,00 8,50 n/a
Морква 12,00 11,50 n/a
Картопля Белароса 8,00 10,00 n/a