Пропустити
Agrovisnyk_004.jpg

Агровісник від 01 серпня

Агроновини в Україні та світі
Agrovisnyk_004.jpg

Україна та Хорватія розроблять ефективні маршрути для експорту українського зерна

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що під час переговорів з міністром закордонних і європейських справ Республіки Хорватія Гордоном Гирличем-Радманом сторони домовилися про можливість використання хорватських портів для експорту української агропродукції.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на МЗС України.

«Головною темою наших переговорів сьогодні, як і традиційно з іншими партнерами, була зброя. Ми обговорили подальшу підтримку Хорватії, а також я подякував за вже надану допомогу. Зі зрозумілих причин, не буду ділитися деталями. Скажу лише, що є конкретні домовленості, які незабаром будуть реалізовані. Окремо відзначу, що допомога, яку надає Хорватія, є дуже солідною, якщо порахувати її частку в загальному військовому бюджеті цієї країни», – зауважив Дмитро Кулеба.

З огляду на вихід РФ з Чорноморської зернової ініціативи, важливою темою переговорів став український продовольчий експорт.

«Ми домовилися про можливість використання хорватських портів на Дунаї та в Адріатичному морі задля транспортування українського зерна. Зараз ми будемо працювати над тим, щоб прокласти якомога ефективніші маршрути до цих портів та максимально скористатися цією можливістю. Кожен внесок у розблокування експорту, кожні відкриті двері – це справжній, дієвий внесок у продовольчу безпеку світу. Дякую Хорватії за конструктивну допомогу», – підкреслив Дмитро Кулеба.

Також глава МЗС України висловив вдячність Хорватії, яка взяла на себе роль одного з глобальних лідерів з розмінування в Україні.

 

Розмінування земель у Харківській області: фермерів запрошують реєструватись через ДАР

Фермери з Харківщини можуть подати заявку на розмінування сільгоспземель через Державний аграрний реєстр. Подати заявку у ДАРі потрібно до 15 серпня 2023 року.

Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики, йдеться на agravery.com.

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) та Всесвітня продовольча програма (ВПП) спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України (Мінагрополітики) розпочинають реєстрацію на проведення розмінування та реабілітації земель сільськогосподарського призначення.

У межах програми, ФАО і ВПП у співпраці з Мінагрополітики визначать фермерів, які будуть відібрані для участі в програмі розмінування та реабілітації сільськогосподарських земель. Землі відібраних фермерів отримають підтримку з розмінування, наскільки це можливо, а також іншу допомогу для відновлення сільськогосподарського виробництва.

Фермери з Богодухівської, Ізюмської, Куп'янської, Харківської та Чугуївської громад Харківщини можуть подати заявку на підтримку. Вони повинні мати у власності чи орендувати земельні ділянки загальною площею до 300 га.Серед інших критеріїв пріоритетності:

  • високий відсоток необроблюваних земель як наслідок війни;
  • високий відсоток розбомблених земельних ділянок;
  • високий відсоток забруднення зон;
  • зменшена кількість працівників внаслідок війни;
  • ґрунти загальнодержавного значення;
  • сполучення ділянок з дренажним басейном, вилуговування ґрунту.

Крім того, фермери повинні будуть надати кадастрові дані орних земельних ділянок, які вважаються небезпечними. Надана інформація буде додатково підтверджена механізмом за порівняння із супутниковими знімками, а також усі зареєстровані фермери пройдуть додаткову верифікацію, яке допоможе ФАО і ВПП направити необхідну підтримку.

Кінцевий термін подання заявки – 15 серпня 2023 року.

Контактна інформація: Контакт-центр ДАР: +38 044 339 9215; support@dar.gov.ua.

 

Ринок кукурудзи: ціни зросли на 6% на тлі сухої і спекотної погоди в США та атак портів України

Ціни на кукурудзу на біржі в Чикаго продовжують зростати на прогнозах сухої та спекотної погоди в США та на тлі ударів по дунайському порту Рені в Україні.

Як повідомляють аналітики GrainTrade, 24 липня на біржі в Чикаго вересневі ф’ючерси на кукурудзу виросли на 6,4% до 220,7 дол.США/т, а грудневі – на 6% до 223,7 дол. США/т, пише agro-business.com.ua.

«Вночі 24 липня рф атакувала порт Рені, який після завершення відвантажень з чорноморських портів став одним з основних маршрутів експорту зерна. Ця атака призведе до підвищення страхових платежів та вартості фрахту для барж та малих судів, внаслідок чого знизяться закупівельні ціни та доходи аграріїв в Україні», – відмічають аналітики.

Ударами по експортним терміналам України рф, як держава-терорист, провокує зростання світових цін на зерно, щоб отримати максимальні надходження до бюджету, знищити економіку України та посилити шантаж країн Заходу новими потоками мігрантів та світовим голодом.

В наступні 7-10 днів у кукурудзяному поясі США прогнозується спека у 33-38 °С без опадів, а незначні дощі можуть пройти лише через тиждень. Високі температури посилюють стрес для посівів сої та кукурудзи, що особливо критично в період запилення, коли тривала спека може різко знизити урожайність.

За даними щотижневого звіту USDA Crop Progress, станом на 23 липня у США 68% посівів кукурудзи знаходилися у фазі шовкування, а кількість посівів у доброму або відмінному стані цього тижня залишилася на рівні 57% (61% торік).

Експорт кукурудзи з США за тиждень 14-20 липня зменшився на 33% до 310 тис т, а загалом у 2022/23 МР склав 34,232 млн т у порівнянні з 51,08 млн т на цю дату торік.

В ЄС та Україні невисокі температури та рясні опади сприяють розвитку посівів кукурудзи та покращують перспективи урожаю.

 

Жнива-2023: аграрії України зібрали 11,2 млн тонн ранніх зернових культур

Станом на 28 липня збір ранніх зернових та зернобобових культур в Україні проведено на площі 2 672 тис. га при врожайності 42,2 ц/га.

Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Зазначається, що, станом на звітну дату, нового врожаю аграрії намолотили 11 млн 224 тис. тонн зерна в т.ч.:

  • пшениці обмолочено 1816 тис. га (врожайність – 44,4 ц/га), намолочено 8063,1 тис. тонн;
  • ячменю обмолочено 730,8 тис. га (врожайність – 39,4 ц/га), намолочено 2881,3 тис. тонн;
  • гороху обмолочено 113,3 тис. га (врожайність – 24,7 ц/га), намолочено 280,1 тис. тонн.

Лідерами зі збору зернових є сільгосптоваровиробники Миколаївщини, вони обмолотили 414,8 тис. га, а найбільший намолот на Одещині – 1 808 тис. тонн.

Аграрії Вінниччини, Запоріжжя, Київщини та Тернопільщини закінчили збирання гороху.

Також триває збір озимого ріпаку, який обмолочено на площі 931,3 тис. га, намолочено 2497,5 тис. тонн насіння при урожайності 26,8 ц/га.

Ціни на овочеву продукцію «борщового набору» (грн за кг)

  Ринок "Столичний" Ринок "Шувар" Ринок "Нежданный"
Капуста білокачанна 9,00 7,50 n/a
Цибуля ріпчаста 16,00 18,00 n/a
Буряк столовий 12,00 8,50 n/a
Морква 16,00 17,50 n/a
Картопля Белароса 10,00 8,50 n/a