Пропустити
Agrovisnyk_004.jpg

Агровісник від 11 липня

Агроновини в Україні та світі
Agrovisnyk_004.jpg

Зернову угоду хочуть продовжити на 2 роки

Туреччина працює над продовженням зернової угоди та докладає зусиль для продовження її терміну на два роки.

Про це заявив президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, пише kurkul.com.

«Ми продовжуємо роботу щодо «зернового коридору». Ми працюємо над його пролонгацією після 17 липня. Ми хочемо продовження принаймні на 3 місяці. Ми чекаємо на це і будемо докладати зусиль, щоб збільшити термін дії угоди на 2 роки», – сказав Реджеп Ердоган.

Він зазначив, що це питання також обговорюється з президентом рф.

Тим часом президент України Володимир Зеленський наполягає на забезпеченні сталої й безпечної роботи «зернового коридору» в Чорному морі, яка б не залежала від настрою та забаганок очільника росії.

«Увесь світ зацікавлений, щоб працював «зерновий коридор». Це дуже важливо. І дуже важливо, щоб ми почали так діяти з партнерами, щоб життя «зернового коридора», а отже, і життя інших людей на інших континентах, включаючи Африку, Азію, не залежали від настрою, з яким прокинувся президент рф. Ми всі незалежні держави, у нас є на сьогодні цей коридор, він існує – не вільний, а саме такий – структурований і складний через те, що росія блокує Чорне море», – сказав Володимир Зеленський.

Він зауважив, що мають бути різні коридори у Чорному морі, у тому числі й такі, які дозволять пройти суднам, що застрягли в українських портах на Миколаївщині з лютого 2022 року. За словами Володимира Зеленського, для цього потрібно, аби росія просто не стріляла по цих суднах, щоб їх можна було випустити й розблокувати».

Також глава держави не бачить сенсу збиратися кожні два місяці та щоразу думати, як забезпечити роботу «зернового коридору».

 

Ріпак у тренді: ціни ростуть на тлі здорожчання рослинних олій та біодизелю

Україна вже збирає новий врожай ріпаку. За попередніми прогнозами фермери розраховували на високий вал олійної культури, проте офіційні дані свідчать, що середня врожайність ріпаку поки є низькою – 1,2–1,3 т/га.

За очікуваннями, надалі показники врожайності можуть вирівнятися, але рекордного врожаю не буде. Ціни на ріпак почали різке зростання, і цей тренд буде тривати, як в Україні, так і в світі.

Про це йшлося 4 липня під час щотижневого брифінгу, організованого аналітичним центром кооперативу «ПУСК», створеного у рамках ВАР, пише agravery.com.

«Спостерігаємо зростання цін на ріпак. На малих річкових портах індикативні ціни за тиждень зросли з 330 євро/т до 345 євро/т. Пропозиція українського ріпаку минулого тижня була низькою, і швидко вона не зміниться, бо жнива розпочалися нещодавно. Тож можна очікувати, що у малих портах ціни індикативно зростуть до 348 євро/т до кінця тижня, на умовах СРТ – до 355-360 євро/т вже у найближчі тижні», – розповіли в аналітичному департаменті «ПУСК».

Переробники озвучують закупівельні ціни на ріпак у широкому діапазоні, в залежності від регіону – 12300–13200 грн/т, найнижчі позначки наразі на Одещині.

Світові ціни на біодизель знову зростають, рослинні олії дорожчають, тож ріпак на біржах буде зростати в ціні. Але липень і початок серпня будуть несприятливими для реалізації під тиском збору нового врожаю.

 

Жнива-2023: в Україні зібрали перший мільйон тонн зерна

Станом на 6 липня, українські аграрії зібрали вже 1,024 млн тонн зернових та зернобобових культур на площі 308,2 тис. га.

Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

«Аграрії 12 областей розпочали збирання ранніх зернових та зернобобових культур. На площі 308,2 тис. га (3%) при врожайності 33,2 ц/га намолочено 1 млн 24 тис. тонн зерна», – йдеться в повідомленні.

У розрізі культур зібрано:

  • ячменю на площі 235 тис. га (16%) при врожайності 34,3 ц/га намолочено 805,8 тис. т;
  • пшениці на 51,4 тис. га (1%) при врожайності 33,5 ц/га намолочено 172 тис. т;
  • гороху на 21,7 тис. га (15%) при врожайності 21,1 ц/га намолочено 45,8 тис. т.

За даними відомства, лідерами на збиранні зернових є сільгосптоваровиробники Миколаївщини, які обмолотили 118 тис. га (19%), а найбільше намолотили на Одещині – 468,8 тис. т.

Крім того, сільгосптоваровиробники п’яти областей розпочали збирання озимого ріпаку. Насіння цієї культури обмолочено на площі 47,7 тис. га (3%), зібрано 86,2 тис. т при врожайності 18,1 ц/га.

 

Програма USAID АГРО розширить доступ українських агровиробників до кредитів

Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) у партнерстві з компаніями-постачальниками матеріально-технічних ресурсів збільшить обсяги доступних кредитів для українських агровиробників.

АГРО підтримає кредиторів у розробці та впровадженні фінансових продуктів, адаптованих до потреб невеликих агропідприємств і фермерів під час війни. Це збільшить обсяги товарних кредитів: АГРО очікує, що щонайменше 600 мікро, малих та середніх підприємств зможуть таким чином придбати засоби захисту рослин, насіння та добрива на суму 450 млн грн протягом року.

Про це йдеться на minagro.gov.ua.

Через високі ризики під час війни, компанії зменшили обсяги фінансування аграріїв. Значно скоротилися пропозиції товарних кредитів, які були одним із основних джерел залучення ресурсів для українських агровиробників, особливо в сегменті невеликих господарств. Інструмент дозволяв аграріям забезпечувати себе необхідним насінням, засобами захисту рослин для польових робіт, а повертати кошти постачальникам вже після збору та продажу врожаю. Через обмежений експорт та низькі ціни на сільгосппродукцію в Україні, фермери вичерпали власні ресурси, які можна було б зараз спрямувати на придбання насіння чи засобів захисту рослин. Доступ до кредитів та матеріально-технічних ресурсів критичний для того, щоб господарства могли і далі працювати, вирощувати продукцію та забезпечувати зайнятість українців у воєнний час.

Детальніше за посиланням https://u.to/VPLKHw

Ціни на овочеву продукцію «борщового набору» (грн за кг)

  Ринок "Столичний" Ринок "Шувар" Ринок "Нежданный"
Капуста білокачанна 15,00 13,00 n/a
Цибуля ріпчаста 30,00 32,50 n/a
Буряк столовий 15,00 15,00 n/a
Морква 48,00 60,00 n/a
Картопля Белароса 11,00 10,50 n/a