Пропустити
Agrovisnyk_001.jpg

Агровісник від 13 червня

Агроновини в Україні та світі
Agrovisnyk_001.jpg

G7 буде боротися з розкраданням українського зерна

Велика сімка (G7) працює над схемою боротьби з підозрюваною крадіжкою українського зерна за допомогою хімічної ідентифікації походження зерна.

Про це заявив міністр продовольства та сільського господарства Великобританії Марк Спенсер, пише agropolit.com із посиланням на Reuters.

Спенсер сказав на конференції Міжнародної ради по зерну (IGC) у Лондоні, що Британія є лідером у цій схемі, і що країни G7 також тісно співпрацюють з Україною, четвертим за величиною експортером зерна у світі.

«Ми вважаємо, що хімічна ідентифікація буде ефективним засобом для стримування подальших крадіжок українського зерна», – сказав Спенсер.

Минулого місяця Велика Британія оголосила про нову хвилю санкцій проти росії через її війну проти України, націлених на тіньових осіб і організації, пов'язаних з підозрою в крадіжці українського зерна.

Націлювання на організації, які займаються торгівлею зерном, є незвичайним, оскільки така діяльність зазвичай підпадає під санкції з гуманітарних причин. І росія, і Україна є основними експортерами зерна до країн Африки та Близького Сходу, що розвиваються. Слід зазначити, що російські окупанти продовжують вивозити зерно з окупованих населених пунктів. Серед іншого, вони змушують здавати зерно місцевих фермерів.

 

Укрзалізниця створить вантажні хаби по всій країні

АТ «Укрзалізниця» запропонує бізнесу вантажні хаби по всій території країни. Проект першого такого хабу презентовано у Вінниці під час зустрічі з представниками «Вінницького бізнес клубу».

Про це повідомляє Rail.insider із посиланням на АТ «Укрзалізниця», пише agronews.ua.

«На залізничній станції «Вінниця» маємо потужний вантажний двір, який зараз переходить на баланс інтермодального оператора «Укрзалізниці» – ЦТС «Ліски». Це перспективний майданчик, де можна організувати обробку вантажів різної номенклатури. Зокрема, їх зберігання, перевантаження з автотранспорту на залізничний та навпаки. Але бізнес має сам визначитися, які вантажі будуть у пріоритеті», – повідомив заступник директора департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов.

Крім того, зазначений вантажний хаб у Вінниці розташований поруч із підприємствами різних галузей промисловості. Надалі аналогічні потужності бізнесу будуть презентовані й в інших регіонах країни.

«Ми продовжуємо вдосконалювати нашу вертикаль вантажних перевезень і пропонувати бізнесу нові послуги та можливості. Маємо надію, що створення цих хабів сприятиме розвитку середнього бізнесу в регіонах нашої країни. Крім того, «Укрзалізниця» вже найближчим часом планує надавати повний перелік транспортних послуг вантажовласникам», – резюмував член правління АТ «Укрзалізниця» Вячеслав Єрьомін.

Зауважується, що «Укрзалізниця» працює над удосконаленням вантажної вертикалі та виділенням бізнес-одиниць:

  • «УЗ Карго» – вертикаль вантажних перевезень з низкою операторів, що працюють за світовими стандартами;
  • ЦТС «Ліски» – інтермодальний оператор «Укрзалізниці», лідер у сфері організації залізничних та інтермодальних перевезень транзитних та експортно-імпортних вантажів у контейнерах;
  • «Термінальний оператор» надаватиме послуги обробки вантажів у 21 регіональному підрозділі;
  • «Карго Польща» – повноцінний оператор на європейському ринку, що сполучатиме своєю роботою перевезення Україною та європейськими країнами, оперуючи рухомим складом колії 1435 і 1520, повністю забезпечуючи логістичний процес.

 

Критичного дефіциту агропродукції через підрив Каховської ГЕС цьогоріч не буде

У 2023 році в Україні не буде критичного дефіциту агропродукції через підрив Каховської ГЕС та затоплення півдня, повідомив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня в ефірі загальнонаціонального телемарафону «Єдині новини».

Про це пише latifundist.com із посилання на Укрінформ.

«Критичного дефіциту продукції в цьому році ми не відчуємо. Бо минулого року ми вже втратили значну частину земель сільськогосподарського призначення в цьому регіоні, і наші фермери змогли переорієнтуватися. Зокрема, інші регіони перебрали на себе значний обсяг виробництва, особливо овочевого», – зазначив Головня.

Він додав, що через підрив Каховської ГЕС Україна втратить певну частину урожаю зернових, однак ці втрати не будуть значущими.

«У загальному плані ми втратимо певний обсяг зернових, але основна частина зрошувальних земель на півдні знаходиться на лівобережжі Дніпра. Правобережні ж території є так званою сірою зоною. Фермери і так небагато там вирощували, тому що там постійно то «прильоти», то бойові дії. Тому гірше, ніж торік, у цьому році там точно не буде», – додав заступник міністра.

Повідомляється, що збитки для аграрного сектору України внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС можуть скласти $10,5 млрд.

 

Посівна-2023: аграрії 12 областей України завершили весняну посівну

Станом на 9 червня аграрії 12 областей України завершили весняну посівну. Загалом в Україні вже посіяно 12,8 млн га зернових, зернобобових та олійних культур, зокрема, зернових – 5,605 млн га.

Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Зазначається, що сівбу ярих культур вже завершили аграрії: Вінниччини, Запоріжжя, Івано-Франківщини, Кіровоградщини, Одещини, Полтавщини, Сумщини, Тернопільщини, Хмельниччини, Черкащини, Буковини та Чернігівщини.

Станом на сьогодні українські аграрії вже посіяли:

  • ярої пшениці – 271,0 тис. га;
  • ярого ячменю – 808,6 тис. га;
  • гороху – 137,2 тис. га;
  • вівса – 145,6 тис. га;
  • кукурудзи – 3 999,6 тис. га;
  • гречки – 116,2 тис. га;
  • проса – 48,5 тис. га.

Соняшнику в Україні вже посіяно понад 5,213 млн га та понад 1,762 млн га сої.

Українські аграрії, станом на звітну дату, вже посіяли 213,1 тис. га цукрових буряків.

 

Зміни до Податкового кодексу, заплановані з 1 липня, переносяться

Заплановане з 1 липня 2023 року скасування можливості для ФОП та юридичних осіб бути платниками єдиного податку ІІІ групи із застосуванням ставки єдиного податку в розмірі 2% від суми доходу переноситься, повідомив народний депутат, перший заступник голови комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Укрінформ.

«Відміна «єдиного податку 2%», скасування пільги по сплаті податку для 1-ої та 2-ої групи, відновлення проведення документальних перевірок, повернення штрафних санкцій за порушення використання РРО. Всього цього з 1 липня не буде», – пояснив депутат.

Железняк зазначив, що поки нова дата введення змін до Податкового кодексу невідома.

Як повідомлялося, 29 травня 2023 року Верховна Рада України підтримала у першому читанні зміни до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану, які направлено на відновлення довоєнного стану системи оподаткування.

Ціни на овочеву продукцію «борщового набору» (грн за кг)

  Ринок "Столичний" Ринок "Шувар" Ринок "Нежданный"
Капуста білокачанна 40,00 36,00 n/a
Цибуля ріпчаста 40,00 45,00 n/a
Буряк столовий 9,00 6,00 n/a
Морква 50,00 49,00 n/a
Картопля Белароса 8,00 6,00 n/a