Пропустити
аграрні новини агровісник адама

Агровісник від 25 квітня

Агроновини в Україні та світі
аграрні новини агровісник адама

Транзит української агропродукції через Польщу відновлено з 21 квітня

Транзит української агропродукції через територію Польщі відновлено з 0:00 21 квітня.

Про це повідомила Державна митна служба України, пише agravery.com.

Як уточнюється, для забезпечення можливості моніторингу сторонами транзитних переміщень сільськогосподарських товарів з України автомобільним та залізничним транспортом буде використовуватись функціонал системи NCTS. При цьому, митницями призначення у транзитних деклараціях мають зазначатись морські порти Республіки Польща (Гданськ, Гдиня, Свіноуйсьце, Щецин) або митні органи інших країн-учасниць Конвенції (у т.ч. країни-члени ЄС)».

«Зважаючи на зазначене, українським експортерам сільськогосподарської продукції рекомендується при оформленні експортних митних декларацій додатково, у внутрішній митниці відправлення, оформляти транзитні декларації відповідно до Конвенції про процедуру спільного транзиту. Для уникнення непорозумінь у пунктах пропуску на суміжній стороні такі транзитні декларації мають бути доповнені даними безпеки (комбіновані декларації, які також замінюють подачу в країні-члені ЄС Entry Summary Declaration – ENS)», – вказується у повідомленні.

Також у відомстві додали, що при заповненні транзитних декларацій також важливо зазначати:

  • повні (власні) назви компаній (відправник, одержувач, суб’єкт процедури тощо);
  • коди товарів згідно УКТ ЗЕД на рівні 6 знаків;
  • фактичну країну призначення, куди прямують товари (можуть зазначатись треті країни);
  • маршрут переміщення, який має обов’язково включати Україну (як країну відправлення), країну митниці призначення, а також усі країни на шляху переміщення товарів.

 

Через сильні й затяжні дощі в Україні затримується посівна

В Україні низька, як для другої декади квітня, температура повітря та зливові дощі призвели до перезволоження ґрунту, що затримує проведення весняно-польових робіт, зокрема сівбу ранніх ярих культур.

Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики з посиланням на інформацію НААН, пише agro-business.com.ua.

Зазначається, що інтенсивні опади у вигляді затяжних дощів випали на всій території країни. За даними наукових установ НААН, у Київській області їх кількість становила 27,8 мм (146,3% середньобагаторічної норми), у Вінницькій – 22,3 мм (124% норми), у Львівській – 20,9 мм (131% норми), у Харківській – 20 мм (123% норми), у Житомирській області ґрунт також максимально насичений вологою.

При цьому, характерною особливістю цьогорічного квітня є не стільки загальна сума опадів, як практична відсутність бездощових сонячних днів, які необхідні для фізичного підсихання поверхні ґрунту, що на фоні незавершеності великого обсягу весняно-польових робіт створює дуже серйозні проблеми.

За даними науковців, ранні ярі зернові культури, висіяні у березні, перебувають у фазі «сходи». У цілому стан посівів – добрий. Разом з тим, на деяких полях з пониженням рельєфу вже четвертий тиждень поспіль спостерігаються долинки з водою, де рослини мають пригнічений стан, блідо-жовтий колір листя та характеризуються всіма ознаками вимокання.

В академії наголошують, що у зв’язку з метеорологічною ситуацією, яка склалася, однією із вкрай невідкладних робіт на посівах пшениці озимої та інших колосових культур є їхній захист від хвороб, шкідників та бур'янів.

 

Мінагро дозволило селекційним компаніям бронювати військовозобов'язаних працівників

Мінагрополітики розширило критерії з визначення підприємств, установ та організацій, які мають важливе значення для національної економіки в галузі сільського господарства в особливий період.

Про це повідомляє пресслужба міністерства, пише latifundist.com.

Від 18 квітня 2023 року до таких підприємств можуть бути віднесені також селекційні компанії та постачальники насіння овочевих та польових культур. 

Зокрема, бронювати військовозобов'язаних зможуть: 

  • підприємства, які є постачальниками більш ніж 100 сортів насіння овочевих та/або польових культур, придатних для поширення в Україні, що підтверджується довіреністю або договором доручення із суб'єктом прав;
  • підприємство, яке є постачальником насіння овочевих та/або польових культур та об'ємів ввезення такого насіння в Україну за період з 1 січня 2022 року по 31 грудня 2022 року на більш ніж 40 млн грн. 

Нагадується, що процедура бронювання аграріїв відбувається виключно через електронний кабінет запитів на бронювання.

 

В зоні бойових дій: як чотирьом фермерам вдається виживати за складних фінансових умов

Такі складні часи українські фермери переживають уперше. Війна цілковито перекреслила попередній усталений механізм роботи, а супутні економічні труднощі змушують рахувати кожну копійку. Поготів, якщо господарство пережило окупацію та обстріли або ж розташоване поблизу лінії фронту. Тому сьогодні для вітчизняних аграріїв украй важливо мати надійних партнерів. І це не просто красиві слова, бо бракує всього, а надто обігових коштів на придбання ресурсів для агровиробництва. А ще – простого людського ставлення з боку продавців і консультантів.

Про непрості історії українських фермерів йдеться на agro-business.com.ua за посиланням: https://bit.ly/3oJkguG 

 

Посівна-2023: в Україні посіяно 1 млн гектарів ярих культур

Станом на 21 квітня 2023 року українські аграрії вже посіяли 1 млн 5 тис. га зернових та зернобобових культур.

Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Так, станом на звітну дату посіяно:

  • ярої пшениці – 169,1 тис. га;
  • ярого ячменю – 557,4 тис. га;
  • гороху – 110,2 тис. га;
  • вівса – 81,7 тис. га;
  • кукурудзи – 53,4 тис. га;
  • гречки – 0,27 тис. га;
  • проса – 1,7 тис. га.

За минулий тиждень всього посіяно 278,4 тис. га зернових та зернобобових культур, у лідерах сільгосптоваровиробники Полтавщини – 83,5 тис. га. Пшениці найбільше засіяно на Дніпропетровщині (29,6 тис. га), кукурудзи – на Сумщині (26,4 тис. га).

До сівби цукрових буряків приступили аграрії 10-ти областей: Вінниччини, Волині, Житомирщини, Київщини, Львівщини, Полтавщини, Рівненщини, Тернопільщини, Хмельниччини, Черкащини, посіяно – 54,4 тис. га.

Соняшник сіють аграрії Дніпропетровщини, Івано-Франківщини, Київщини, Миколаївщини, Одещини, Полтавщини, Рівненщини, Сумщини, Тернопільщини, Харківщини, Херсонщини, Хмельниччини, Буковини, Чернігівщини, посіяно – 137,3 тис. га. Найбільше на Сумщині – 34,7 тис. га.

Ціни на овочеву продукцію «борщового набору» (грн за кг)

  Ринок "Столичний" Ринок "Шувар" Ринок "Нежданный"
Капуста білокачанна 25,00 22,50 n/a
Цибуля ріпчаста 44,00 42,50 n/a
Буряк столовий 12,00 7,50 n/a
Морква 45,00 32,50 n/a
Картопля Белароса 7,00 5,00 n/a