Пропустити
Agrovisnyk_spring_001

Агровісник від 18 квітня

Агроновини в Україні та світі
Agrovisnyk_spring_001

Не ГМО: аграрії отримають 15% компенсації за придбане оригінальне сертифіковане насіння сої

В Україні стартував проект з підтримки малих фермерів, які вирощують сою з оригінального насіння. Проект ініціювала Асоціація «Дунайська Соя», щоб показати переваги оригінального насіння сої відносно генномодифікованого.

Про це йдеться на agravery.com.

Аграрії отримають 15% компенсації за придбане оригінальне сертифіковане насіння сої під посівну кампанію-2023. У проекті можуть взяти участь виробники із загальним земельним банком до 1 тисячі га, кінцевими бенефеціарними власниками яких є громадяни України.

Як зазначають ініціатори проекту, фермерам також нададуть агрономічний супровід з боку фахівців Асоціації в рамках впровадження програми «Протеїнового партнерства». Така підтримка, на думку Асоціації, стимулюватиме українських аграріїв вирощувати не генномодифіковану сою і сприятиме розвитку потенціалу малих фермерів.

Період проведення проекту: з 3 квітня по 31 липня 2023 року включно. Деталі, перелік документів та інструкція щодо участі вказані на сайті проекту.

Довідково: Асоціація «Дунайська Соя» реалізує свою діяльність за підтримки Австрійської Агенції з Розвитку (ADA, Austrian Development Agency) Donau Soja is supported by the Austrian Development Agency. Проект “Протеїнове партнерство” – ініціатива, що покликана сприяти збільшенню обсягу не-ГМ сої, виробленої сталим способом, у Сербії, Боснії та Герцеговині, Молдові та Україні. 

 

Цьогоріч в Україні планується зрошувати менше 150 тис. га сільгоспугідь

Загальна площа підготовки земель, що планується зрошувати в Україні у 2023 році, становить 147 тис. га.

Такий показник озвучив перший заступник Голови Державного агентства меліорації та рибного господарства України Тарас Кот під час засідання Комітету з питань аграрної та земельної політики ВРУ, повідомила пресслужба агентства, пише agro-business.com.ua.

Він зауважив, що поливний сезон-2023 на півдні розпочато вчасно. Йому передувала планова підготовка об’єктів меліоративної інфраструктури до роботи у вегетаційному періоді.

«Станом на початок квітня підготовка до поливного сезону здійснюється 7 організаціями, що належать до сфери управління Держрибагентства (в Одеській області – 5, Миколаївській – 1 та Запорізькій – 1). На зрошувальних системах підготовлено 340 км трубопроводів, 309 км каналів, 131 насосну станцію, відремонтовано 448 насосних агрегатів та 330 гідротехнічних споруд», – зазначив Тарас Кот.

За його словами, в Одеській області вже здійснено подачу води на зрошення на площі понад 1200 га. Крім того, на деокупованій території в Бериславському районі Херсонської області триває підготовка до зрошувального сезону Лиманецької зрошувальної системи загальною площею близько 1,5 тис. га.

«Також активно ведеться кампанія з укладання договорів із сільгоспвиробниками щодо надання послуг з подачі води для потреб зрошення», – додав чиновник.

 

Китай зацікавився українським горохом та іншою агропродукцією

Найближчим часом компетентний орган КНР має надіслати для погодження українській стороні протоколи стосовно можливості поставок до країни гороху з України.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.

Домовленість про це було досягнуто 1 квітня під час онлайн-зустрічі між представниками компетентного органу Китаю General Administration of Customs of the People's Republic of China (GACC), Мінагрополітики, Держпродспоживслужби та Посольства України в КНР.

«Таким чином, українські виробники гороху в найближчому майбутньому зможуть отримати можливість його експорту в Китайську Народну Республіку», – підкреслюється в повідомленні.

Також зазначається, що під час зустрічі сторонами було обговорено стан розгляду заяв на експорт із України в Китай іншої продукції, зокрема борошна, пшениці та сорго, м'яса птиці, кормів для продуктивних тварин (преміксів) тощо.

«Робота в даному напрямку продовжується», – зазначили у відомстві.

 

Аграрії звільняються від сплати податків на заміновані, забруднені та окуповані землі, – Сольський

Верховна Рада України прийняла законопроект №7632 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно».

Про це йдеться на minagro.gov.ua.

Зазначений Закон звільняє від необхідності сплачувати плату за землю, мінімальне податкове зобов'язання та єдиний податок за сільськогосподарські угіддя, які розташовані на територіях, де ведуться чи велися бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, та за землі, що перебувають у консервації, або забруднені вибухонебезпечними предметами.

“Фермери чекали на прийняття цього законопроекту з нетерпінням, адже необхідність сплачувати податки за землі, які фактично неможливо використовувати, окрім іншого, могло підштовхувати фермерів йти на порушення техніки безпеки. Зокрема обробляти землі, які ще не розміновано або розміновувати самотужки, що є небезпечним для життя і здоров’я”, – зауважив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський. 

Задля прозорості застосування норм закону, в частині звільнення від оподаткування замінованих та забруднених земельних ділянок, та з метою запобігання зловживань пільгами визначеними законом, Мінагрополітики ініціюватиме окрему процедуру моніторингу використання таких земельних ділянок.

 

Посівна-2023: в Україні посіяно перші гектари кукурудзи

Станом на середину квітня українські аграрії посіяли вже 722,4 тис. га зернових та зернобобових культур.

Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Так, станом на 14 квітня, посіяно:

  • ярого ячменю – 436 тис. га;
  • ярої пшениці – 142,8 тис. га;
  • гороху – 84,7 тис. га;
  • вівса – 53,6 тис. га;
  • проса – 0,7 тис. га.

До сівби кукурудзи приступили аграрії Сумщини, посіяно – 0,7 тис. га.

Зазначається, що за минулий тиждень всього посіяно 102 тис. га зернових та зернобобових культур, лідерами за останні сім днів є сільгосптоваровиробники Волині – 19 тис. га.

До сівби цукрових буряків приступили аграрії Вінниччини, Волині, Рівненщини, Тернопільщини, Хмельниччини, Черкащини, посіяно – 32,7 тис. га.

Соняшник сіють сільгоспвиробники Івано-Франківщини, Київщини, Миколаївщини, Одещини, Сумщини, Тернопільщини, Харківщини, Хмельниччини, Буковини, посіяно – 37,2 тис. га.

Ціни на овочеву продукцію «борщового набору» (грн за кг)

  Ринок "Столичний" Ринок "Шувар" Ринок "Нежданный"
Капуста білокачанна 20,00 16,50 n/a
Цибуля ріпчаста 44,00 43,50 n/a
Буряк столовий 10,00 7,00 n/a
Морква 45,00 27,50 n/a
Картопля Белароса 7,00 4,50 n/a