Пропустити
Agrovisnyk_spring_003.jpg

Агровісник від 11 квітня

Агроновини в Україні та світі
Agrovisnyk_spring_003.jpg

Україна та Польща розроблять нові правила транзиту с/г культур

Україна та Польща розроблять нові правила транзиту сільськогосподарських культур протягом наступного тижня.

Таких домовленостей досягнуто під час зустрічі Міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Сольського та новопризначеного глави міністерства сільського господарства і розвитку села Республіки Польща Робертом Телусом, йдеться на agravery.com.

“Ситуація складна для українського фермера, але, очевидно, і для польського. Всі ми розуміємо, хто в цьому винний, але вирішувати це питання нам. Можливість транзиту через територію Польщі до інших країн-членів ЄС та третіх країн збережена, порядок транзиту буде спрощений для усунення простою транспорту і черг на пунктах пропуску. Але в той же час українська сторона утримається від експорту в Польщу чотирьох культур: пшениці, кукурудзи, соняшника і рапсу до нового сезону”, – наголосив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

Як зазначили в Мінагрополітики, на період, поки будуть розроблятись нові правила, «рекомендуємо експортерам розглянути можливість перенаправити відповідні вантажі через інші країни».

 

Реструктуризація кредитів дозволить аграріям вижити та відновити свою діяльність, – Тарас Висоцький

Проблемні питання кредитування аграріїв та можливості реструктуризації боргів обговорили під час наради керівники Міністерства аграрної політики та продовольства України, Національного банку України, представники банків, аграрних асоціацій та фермерських господарств.

Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики.

Зокрема йшлося про кредитну заборгованість представників агросектору, які перебувають на деокупованих чи тимчасово окупованих територіях, зазнали втрат через військові дії і не мають можливості виплачувати заборгованість банкам. Йшлося також й про випадки накладення банками штрафних санкцій, вилучення заставного майна та судових позовів. 

Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький закликав представників банків підтримати аграріїв в непростий час війни, розглянувши можливість реструктуризації боргів, скасування нарахування відсотків, штрафних санкцій та стягнення кредитів з отримувачів чи поручителів.

«Ми закликаємо розглянути можливі варіанти реструктуризації кредитів, «канікули» для представників агросектору на деокупованих чи тимчасово окупованих територіях для того, щоб ці підприємства могли вижити та відновитися після звільнення територій. На щастя, аграрний сектор навіть в таких складних умовах демонструє стійкість і має перспективу розвитку. Якщо банки заберуть майно в аграріїв, то після звільнення територій ми отримаємо чисте поле і буде дуже складно відновитися», – зазначив Тарас Висоцький.

Банки підтвердили готовність йти назустріч сільгоспвиробникам. Керівники установ запевнили, що дотримуються попередніх рекомендацій НБУ щодо гнучкого кредитування та готові індивідуально розглянути кожну кредитну історію.

 

Вітчизняні виробники тримають ціни на аміачну селітру на попередньому рівні

В Україні сільгоспвиробники продовжують закуповувати нітрат амонію партіями від 22 до кількох тисяч тонн.

Про це йдеться на каналі Fertilizer UA, пише kurkul.com.

Вартість продукції у вітчизняних виробників наприкінці березня не змінилася:

  • незалежні трейдери реалізують аміачну селітру OstChem залежно від регіону країни за ціною від 28 500 грн/т до 31 000 грн/т EXW склад продавця;
  • болгарський нітрат амонію в портах пропонують по 29 000-29 400 грн/т FCA порти України.

Як зазначили аналітики, котирування імпортного добрива на замовлення, заявлене деякими компаніями, становить 28 000 гривень за тонну на аналогічному базисі. При цьому оскільки продукція виробників Болгарії подешевшала, нові партії добрива трейдери могли б пропонувати від 25 000 грн/т FCA порти України.

«Поки що в Україну почали відвантажувати литовський нітрат амонію. Станом на 26 березня імпортували близько 440 тонн продукту. Амселітру виробництва «Achema», «Groupa Azoty» та «Anwil» можна придбати від 25 500 грн/т СРТ станція на кордоні України/Польща (зазначається, що на партії від восьми вагонів діють знижки)», – йдеться у повідомленні.

Узбецьку продукцію дистриб'ютор «Uzkimyoimpeks» пропонує по 26 000 грн/т FCA Кілія. Планується, що судна з добривом почнуть прибувати до України з кінця квітня.

Вітчизняну ІАС, як і минулого тижня, трейдери реалізують по 24 996-25 500 грн/т EXW склад продавця.

Вартість продукту «Toros» та «Anwil» також залишається незмінною і становить

24 000 грн/т FCA Одеса та 22 800 грн/т FCA західний регіон України, відповідно.

«Крім того, асортимент вапняно-аміачної селітри на вітчизняному ринку поповнив імпортний продукт «Achema». Його пропонують по 24 000 грн/т EXW склад продавця в центральному регіоні країни», – додали аналітики.

Водночас на Азоті (Черкаси) та Рівнеазоті продовжують випускати нітрат амонію, який зараз відвантажують лише вітчизняним споживачам. Вапняково-аміачну селітру на останньому заводі не виробляють.

 

Україна сіє: у лідерах аграрії Тернопільщини та Вінниччини

Сільгосптоваровиробники на контрольованій Україною території всіма категоріями господарств посіяли вже 620,5 тис. га зернових та зернобобових культур.

Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Так, станом на 7 квітня, посіяно:

  • ярої пшениці – 126,7 тис. га;
  • ярого ячменю – 376,6 тис. га;
  • гороху – 73.1 тис. га;
  • вівса – 41,3 тис. га;
  • проса – 0,2 тис. га.

У лідерах аграрії Тернопільщини, там вже посіяли 112,1 тис. га зернових та зернобобових культур.

Також повідомляється, що до сівби цукрових буряків приступили аграрії Вінниччини, Волині, Рівненщини, Тернопільщини, Хмельниччини та Черкащини, посіяно – 25,6 тис. га, у лідерах Вінниччина.

До сівби соняшника приступили аграрії Миколаївщини, Одещини, Тернопільщини, Хмельниччини та Буковини, посіяно – 21 тис. га.

Ціни на овочеву продукцію «борщового набору» (грн за кг)

  Ринок "Столичний" Ринок "Шувар" Ринок "Нежданный"
Капуста білокачанна 20,00 16,50 n/a
Цибуля ріпчаста 44,00 43,50 n/a
Буряк столовий 10,00 7,00 n/a
Морква 45,00 28,50 n/a
Картопля Белароса 7,00 4,50 n/a