Пропустити
agrovisnyk_005

Агровісник від 03 січня

Агроновини в Україні та світі
agrovisnyk_005

Якою буде посівна кампанія цього року: про зміни в структурі посівних площ розповів Тарас Висоцький

Про майбутню весняну посівну кампанію, проблеми з експортом зерна та чому продовольча ініціатива Grain from Ukraine підтримує не тільки африканські країни, а й українських аграріїв, розповів в ефірі національного марафону «Єдині новини» перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, йдеться на minagro.gov.ua.

За його словами, якщо торік станом на 24 лютого аграрії були повністю готові до посівної, то наразі є проблема з ліквідністю, доступністю фінансів, що ускладнює та уповільнює підготовку до польових робіт. Разом з тим, аграрії налаштовані рішуче.

«Аграрії скрізь, де дозволятиме безпекова ситуація, засіватимуть максимальну площу культур. Ми сподіваємося, що наступний рік, який буде нелегким, вдасться впевнено пройти, виростивши достатньо збіжжя для внутрішнього споживання та експорту», – зазначив Тарас Висоцький.

За прогнозом першого заступника Міністра, очікується певна зміна щодо посіву агрокультур. Так, збільшуватимуться посівні площі під олійні: ріпак, сою, соняшник. Це пов’язано з тим, що вартість однієї тонни олійних культур вища, а вартість логістики в перерахунку на тонну – нижча. Тобто фермери матимуть змогу більше заробляти з 1 га. Це є позитивним фактором для фермерів, макроекономіки і некритичним для сівозміни. Очікується зменшення виробництва пшениці, але її буде вдвічі більше, ніж необхідно для внутрішньої потреби. Також дещо збільшиться кількість культур, спрямованих на внутрішній ринок, як було цього року з гречкою.

Тарас Висоцький підкреслив, що великий внесок у продовження діяльності українського аграрного сектору зробила зернова ініціатива.

«Уже близько 600 суден вийшло з українських портів. Експортовано 16 млн тонн с/г продукції. Але потенціал реалізовано не повністю через небажання країни-агресора активно інспектувати судна у Босфорі. Фактично зараз обсяг проходу суден у три-чотири рази менший від спроможності інфраструктури трьох великих портів Одеси. Тому продовжуються перемовини на високому державному рівні, перш за все, з нашими партнерами – ООН і Туреччиною – щодо вирішення цієї ситуації. Це надасть можливість вчасно отримати необхідне продовольство десяткам мільйонам людей. Це також важливо і для українського фермера, тому що дозволить суттєво здешевити логістику, а отже, українські фермери отримають вищу ціну, вони матимуть більше можливостей, аби встигнути вчасно все посіяти навесні», – пояснив він.

Допоможе українським фермерам у реалізації продукції за кращими цінами і гуманітарна продовольча програма Grain from Ukraine, що реалізується під егідою Президента України Володимира Зеленського. Адже в межах програми, як підкреслив Тарас Висоцький, експортується зерно, вирощене виключно в Україні.

 

ФАО допоможе українським аграріям розмінувати поля

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) планує допомогти сільським господарствам «сірих» зон у знищенні вибухових об’єктів.

Про це заявив голова офісу Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН в Україні П’єр Вотьє під час круглого столу в Укрінформі, пише agropolit.com.

«Зараз ми плануємо розробити програму і зайнятися конкретно однією проблемою, а саме – проблемою розмінування. Це стосується не тільки мін, а загалом снарядів, що залишилися і можуть нашкодити худобі на пасовиськах. Це є проблемою для фермерів і сільського господарства», – зауважив він.

Вотьє зазначив, що ФАО також працюватиме у вирішенні питання кліматичних змін та проблем підприємництва – здатності українських фермерів до адаптації та уведення інновацій.

«Нам дуже важливо, щоб в агросекторі залишалася молодь, щоб їм ця сфера була цікава і вони в ній розвивалися та набували досвіду, удосконалюючи сектор власними силами», – резюмував спікер.

 

На деокупованій території будуть відновлені системи зрошення с/г земель - Мінагрополітики

200 млн грн виділено на відновлення системи зрошення на контрольованій території України.

Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький, пише agravery.com.

«Завдяки роботі ЗСУ вже вдалося звільнити значну територію України, в тому числі площі сільгоспугідь. По цих землях першочерговим завданням є їх швидке розмінування і підготовка до весняно-польових робіт. Крім того, вже виділено 200 млн грн на відновлення системи зрошення на контрольованій території, що дозволить збільшити врожайність», – зазначив він.

За словами Висоцького, завдяки співпраці з Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО) було безкоштовно розподілено понад 30 тис. рукавів для тимчасового зберігання збіжжя. Йдеться про додаткове зберігання для понад 5 млн т агропродукції, а також необхідне технічне обладнання для наповнення цих рукавів та їхнього розвантаження.

Він також зауважив, що прямі та непрямі фінансові збитки у сільському господарстві за цей рік через війну можуть становити близько $40 млрд.

 

Жнива-2022: аграрії Вінниччини намолотили 4 мільйони тонн зерна

Станом на кінець грудня збирання зернових та зернобобових культур проведено на площі 10,6 млн га (92%) при врожайності 46,1 ц/га, намолочено 48,8 млн тонн зерна.

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

У розрізі культур:

  • пшениці обмолочено 5 млн га (100%), при врожайності 40,5 ц/га намолочено 20,2 млн тонн;

  • ячменю обмолочено 1,7 млн га (100%), при врожайності 34,7 ц/га намолочено 5,8 млн тонн;

  • гороху обмолочено 118 тис. га (100%), при врожайності 22,8 ц/га намолочено 269 тис. тонн;

  • кукурудзи на зерно обмолочено 3,3 млн га (78%), при врожайності 64,6 ц/га намолочено 21,4 млн тонн;

  • гречки обмолочено 116 тис. га (98%), при врожайності 13,7 ц/га намолочено 158,5 тис. тонн;

  • проса обмолочено 44,7 тис. га (99%), при врожайності 22,8 ц/га намолочено 101,8 тис. тонн.

Крім того:

  • збирання соняшника проведено на площі 4,8 млн га, (99%) намолочено 10,5 млн тонн насіння при врожайності 21,7 ц/га;

  • сої проведено на площі 1,5 млн га, (99%) намолочено 3,7 млн тонн при врожайності 24,3 ц/га;

  • ріпаку проведено на площі 1,1 млн га, (100%) намолочено 3,2 млн тонн насіння при врожайності 28,6 ц/га;

  • цукрових буряків викопано на площі 180 тис. га, (99%) накопано 9 млн тонн солодких коренів при врожайності 501 ц/га.

Аграрії Миколаївщини, Одещини та Буковини завершили збирання цьогорічного урожаю всіх сільськогосподарських культур.

Сільгосптоваровиробники Вінниччини намолотили 4 млн тонн зерна.

Найвища урожайність зернових та зернобобових культур у аграріїв Хмельниччини – 70,4 ц/га.

Ціни на овочеву продукцію «борщового набору» (грн за кг)

 

Ринок "Столичний"

Ринок "Шувар"

Ринок "Нежданный"

Капуста білокачанна

15,00

8,00

4,00

Цибуля ріпчаста

24,00

25,00

10,00

Буряк столовий

13,00

8,50

9,00

Морква

22,00

15,50

8,00

Картопля Белароса

7,00

4,50

14,00