Пропустити
agrovisnyk_004

Агровісник від 20 грудня

Агроновини в Україні та світі
agrovisnyk_004

Мінагрополітики шукає можливості для кредитування аграріїв: результати наради з банками

19 грудня Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький провів нараду з представниками Асоціацій переробної галузі та представниками банків. Обговорили можливості залучення кредитів за програмою «5-7-9» для придбання генераторів та інших альтернативних джерел електроенергії, необхідних для безперебійної роботи агросектору.

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

За словами Тараса Висоцького, Мінагрополітики провело опитування серед переробних підприємств щодо потреб у генераторах та обсягах коштів, необхідних для їх придбання.

«Маємо понад 50 запитів на закупівлю необхідних ресурсів, в тому числі й генераторів, за програмою «5-7-9». Банки відгукуються та пропонують інші можливості для кредитування агросектору, робота якого прямо залежить від енергоносіїв», – зазначив Тарас Висоцький.

Під час наради представники Укрексімбанку анонсували спільну з ЄБРР програму кредитування для аграріїв, яка передбачає повернення компенсації у розмірі 15% від тіла кредиту на придбання обладнання для забезпечення роботи підприємства.

 

Франція допоможе українському агросектору з насінням та обіговими коштами на посівну

У Франції під час «Форму з економічної стійкості та реконструкції України» обговорили нагальні проблеми аграрного сектору України. Про результати цього заходу розповів заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик у прямому ефірі Всеукраїнського марафону «Єдині новини», пише agravery.com.

Він наголосив, що Форум пройшов ефективно, на високому рівні. Зазначив, що країни ЄС готові надати Україні 1,5 млрд євро допомоги.

Денис Башлик розповів, що за його участі було проведено низку двосторонніх зустрічей з Міністерством сільського господарства Франції та французьким бізнесом, під час яких обговорили нагальні проблеми аграрного сектору України.

«По-перше, це забезпечення генераторами, по-друге, − насіннєвим матеріалом, по-третє, − обіговими коштами для проведення весняної посівної кампанії. Попередньо було домовлено про те, що Французька республіка допомагатиме за усіма цими напрямами. Найближчим часом буде обговорено технічні деталі та тайм лайн цієї допомоги», − сказав Денис Башлик.

Заступник Міністра пояснив як відбуватиметься розподіл допомоги між аграріями.

«У нас є вже успішний досвід розподілення допомоги між аграріями у партнерстві з Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО). Зокрема йдеться про роздачу тимчасових засобів зберігання зерна, яка здійснювалася через Державний аграрний реєстр. Процес був максимально прозорим. Думаю, що під час розподілу генераторів і насіннєвого матеріалу, ми підемо таким самим шляхом. Франція надала вже 100 генераторів, але потрібно розуміти, що пріоритетними будуть спочатку стратегічні об’єкти. Зі свого боку ми проводили опитування серед фермерів, загальний запит по генераторах складає понад 1000 шт., і ми намагатимемося вжити всіх заходів, щоб надати їм необхідну допомогу», − додав заступник Міністра.

 

УЗА пропонує віднести елеватори до пріоритетної групи увімкнення електроенергії

Українська зернова асоціація (УЗА) звернулася до Міністерства енергетики та Міністерства агрополітики та продовольства з проханням включити зернозберігальні підприємства до групи бізнесу, що виготовляє критично важливі товари та продукти в питанні пріоритетності включення електроенергії.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УЗА.

Як відомо, відповідно до доручення Прем’єр міністра України Міністру енергетики України розробити та подати на розгляд Уряду чіткі пріоритети включення електропостачання, планується створити кілька пріоритетів включення електроенергії:

  • критична інфраструктура, зокрема об’єкти водо-, теплопостачання та лікарні.

  • об’єкти військово-промислового комплексу, що працюють на оборону держави.

  • бізнес, що виготовляє критично важливі товари та продукти.

Наразі ще триває збір врожаю 2022 року, а на зернозберігальних підприємствах зберігається урожай поточного та попереднього року. Тому в період збирання та активного відвантаження зерна, вкрай важливо аби елеватор мав електроенергію.

Елеватори доволі енергозатратні підприємства, наприклад, лише одна сушарка зерна може споживати понад 120-140 кВт-год електроенергії, а на підприємствах їх може бути кілька. І це не рахуючи лінії приймання чи вивантаження зерна. Тому жоден генератор чи сонячні станції не можуть рівноцінно замінити централізоване джерело електропостачання в силу високих затрат на альтернативні джерела електроенергії.

Відсутність електроенергії фактично унеможливлює дотримання виробничого процесу зернозберігальних підприємств, що в свою чергу призводить до псування зерна і як наслідок втрати коштів, а головне – вкрай важливої для продовольчої безпеки країни та експорту продукції.

Окрім того, відсутність електроенергії на елеваторі – впливає і на суміжні галузі: якщо елеватор не зможе прийняти зерно, комбайн не зможе вчасно вивантажитись і не піде на друге коло збирання урожаю. Таких прикладів досить багато в щоденній роботі зернозберігальних підприємств.

Окремого питання заслуговує питання роботи елеваторів в комендантську годину, адже вони могли б працювати вночі, коли споживання електроенергії мінімальне, це також би дозволило частково вирішити проблему приймання, зберігання та обробки зерна на елеваторах.

 

Жнива-2022: в Україні намолочено 44,9 млн тонн зернових та зернобобових культур

Збирання зернових та зернобобових культур проведено на площі 9,8 млн га (88%) при врожайності 45,6 ц/га, намолочено 44,9 млн тонн зерна.

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

У розрізі культур:

  • пшениці обмолочено 4,7 млн га (100%), при врожайності 41,2 ц/га намолочено 19,4 млн тонн;

  • ячменю обмолочено 1,6 млн га (100%), при врожайності 35,1 ц/га намолочено 5,6 млн тонн;

  • гороху обмолочено 111,5 тис. га (100%), при врожайності 23,4 ц/га намолочено 261 тис. тонн;

  • кукурудзи на зерно обмолочено 2,9 млн га (70%), при врожайності 62,7 ц/га намолочено 18,4 млн тонн;

  • гречки обмолочено 115 тис. га (98%), при врожайності 13,7 ц/га намолочено 157 тис. тонн;

  • проса обмолочено 43,2 тис. га (98%), при врожайності 23,0 ц/га намолочено 99,5 тис. тонн.

Крім того, збирання соняшника проведено на площі 4,6 млн га (98%) намолочено 10,1 млн тонн насіння при врожайності 21,8 ц/га.

Збирання сої проведено на площі 1,5 млн га, (99%) намолочено 3,7 млн тонн при врожайності 24,2 ц/га.

Ріпак зібрали на площі 1,1 млн га, (100%) намолочено 3,2 млн тонн насіння при врожайності 28,9 ц/га.

Цукрових буряків викопано на площі 179,4 тис. га, (100%) накопано 9 млн тонн солодких коренів при врожайності 500 ц/га.

Аграрії Миколаївщини, Одещини та Буковини завершили збирання цьогорічного врожаю всіх сільськогосподарських культур.

Сільгосптоваровиробники Вінниччини намолотили 3,9 млн тонн зерна.

Найвища урожайність зернових та зернобобових культур у аграріїв Хмельниччини –

68,8 ц/га.

Ціни на овочеву продукцію «борщового набору» (грн за кг)

 

Ринок "Столичний"

Ринок "Шувар"

Ринок "Нежданный"

Капуста білокачанна

15,00

7,00

5,00

Цибуля ріпчаста

24,00

24,50

12,00

Буряк столовий

13,00

7,50

7,50

Морква

22,00

15,00

10,00

Картопля Белароса

7,00

4,50

12,00