Пропустити
Agrovisnyk_004.jpg

Агровісник від 02 серпня

Агроновини в Україні та світі
Agrovisnyk_004.jpg

Перше судно з українським зерном вийшло з порту «Одеса»

1 серпня, вперше за понад п’ять місяців з порту «Одеса» вийшло судно, завантажене українським продовольством.

Про це повідомляє глава Мінінфраструктури Олександр Кубраков на своїй сторінці у Facebook, пише agro-business.com.ua.

«Перше судно з українським продовольством вийшло з Одеського порту», – написав міністр.

Судно RAZONI під прапором Сьєрра-Леоне прямує до порту Тріполі у Лівані з 26 тис. тоннами української кукурудзи.

Міністр зазначив, що Україна є 4-м найбільшим експортером кукурудзи в світі, тому можливість його вивезення через порти – це колосальної ваги успіх для забезпечення глобальної продовольчої безпеки.

«Сьогодні Україна разом з партнерами робить черговий крок до запобігання світовому голоду. Розблокування портів дасть щонайменше 1 млрд доларів валютної виручки для економіки та можливість для аграрного сектору спланувати посівну наступного року», – підкреслив Кубраков.

За його словами, у портах Великої Одеси ще 16 суден вже чекають своєї черги на вихід.

«Це ті судна, які були заблоковані з початку повномасштабного вторгнення росії. Паралельно отримаємо заявки на прибуття нових суден для завантаження агропродукцією. У найближчі тижні за підтримки наших партнерів ми плануємо вийти на повну потужність перевалки сільськогосподарської продукції», – заявив міністр.

За словами речника Одеської ОВА Сергія Братчука, безпеку транспортування вантажу підтвердили наші партнери-гаранти – ООН та Туреччина.

 

ФАО оголосила тендер для розв'язання проблеми нестачі зерносховищ в українських аграріїв

Продовольча та сільськогосподарська організація Об’єднаних Націй (ФАО) оголосила міжнародний тендер на закупівлю потужностей для зберігання зерна та вирішення поточного дефіциту сховищ в Україні з метою надання аграріям необхідного обладнання для зберігання зерна протягом 2022-2023 років. Тендер оголошено у межах проектів, фінансових урядами Канади та Японії.

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики, пише agropolit.com.

Як повідомляється, разом із Міністерством аграрної політики та продовольства України, ФАО працює над впровадженням Стратегії щодо підтримки зберігання зерна, метою якої є забезпечення потужностей для зберігання 4,07 млн тонн зерна, або приблизно 25% від розрахункового дефіциту зерносховищ.

ФАО розпочала масштабний процес закупівель, що спрямований на виробників та постачальників на глобальному, регіональному та національному рівнях. Очікується, що більшість запропонованих технологій буде передано на обласний рівень до початку-середини жовтня, коли потреби у зберіганні врожаю досягнуть піку. Технології, які будуть закуплені у межах тендеру, включають:

Рукави для зберігання зерна, навантажувачі та розвантажувачі зерна;

Модульні зерносховища з тентовим покриттям та місткістю від 300 до 1000 тонн (для пшениці).

Щоб взяти участь у цьому тендері, постачальникам пропонується подати заявку через Глобальний ринок ООН www.ungm.org, обравши тендери:

  • 2022-30 Запрошення до участі в тендері (ITB) на закупівлю рукавів для зберігання зерна, навантажувачів та розвантажувачів зерна для України.
  • 2022-31 Запрошення до участі в тендері (ITB) на закупівлю модульних зерносховищ з тентовим покриттям та місткістю до 1000 тонн (для пшениці) для України.

Постачальники повинні бути зареєстровані. Детальні інструкції щодо того, як отримати доступ до тендерної документації та подати тендерну пропозицію, можна завантажити на сторінці управління тендерами UNGM (Tender Management page).

Подати тендерну пропозицію можна до 5 серпня 2022 року, 14:00 за київським часом.

 

З нового врожаю Україна виробить 1 млн тонн цукру - прогноз Мінагрополітики

При прогнозній урожайності 430 – 440 ц/га валовий збір цукрових буряків (за сприятливих погодних умов) прогнозується на рівні 7,830 млн тонн, із яких при виході цукру 13,5 – 14 % можна виробити близько 1,080 млн тонн цукру, що покриє внутрішню потребу України.

Про це повідомляє Минагрополітики, пише agravery.com.

У поточному 2021/2022 маркетинговому році (01 вересня 2021 р. – 31 серпня 2022 р.) станом на сьогодні в Україні вироблено 1 450 тис. тонн цукру, що становить 130,5 % виробництва минулого м. р.

Виробництво цукру здійснювали 33 цукрові заводи. Відповідно до балансу попиту і пропозиції цукру, розрахованого Мінагрополітики, перехідні залишки на початок 2021/2022 маркетингового року оцінюються у 332 тис. тонн, що відповідає тримісячній потребі внутрішнього ринку (оптимальним запасом є двомісячна потреба внутрішнього ринку).

Пропозиція цукру в поточному маркетинговому році становить 1,8 млн тонн, що цілком достатньо для:

  • забезпечення внутрішнього ринку, обсяг якого оцінюється у межах 1,210 млн тонн (з розрахунку споживання 28,9 кг/рік на одну особу);
  • створення експортного потенціалу в обсязі 120 тис. тонн (із яких 70 тис. тонн цукру і 50 тис. тонн цукровмісних продуктів);
  • формування суттєвих запасів на початок 2022/2023 маркетингового року в обсязі 470 тис. тонн, що відповідає майже п’ятимісячному обсягу внутрішнього споживання.

За оперативною інформацією, у 2022 році цукрові буряки посіяні на площі 180,4 тис. га.

 

Жнива-2022: п’ять областей України завершили обмолот гороху

Станом на 29 липня 2022 року, Вінницька, Волинська, Донецька, Київська та Миколаївська області завершили обмолот гороху. Також аграрії Вінниччини та Закарпаття закінчили збір озимого ячменю.

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

За період жнив збирання зернових та зернобобових культур проведено на площі 3,5 млн га (29 %) та намолочено 11,8 млн тонн зерна нового врожаю в т.ч.:

  • пшениці обмолочено 2,3 млн га, намолочено 8 млн тонн;
  • ячменю обмолочено 1 млн 73 тис. га намолочено 3,5 млн тонн;
  • гороху обмолочено 96,5 тис. га, намолочено 193 тис. тонн.

Крім того збирання озимого ріпаку проведено на площі 702 тис. га, (61%) та намолочено 1,8 млн тонн насіння.

Сільгосптоваровиробники Одещини, Дніпропетровщини, Миколаївщини, Вінниччини та Кіровоградщини намолотили більше 1 млн тонн зерна кожна.

Ціни на овочеву продукцію «борщового набору» (грн за кг)

 

Ринок "Столичний"

Ринок "Шувар"

Ринок "Нежданный"

Капуста білокачанна

32,00

22,50

4,50

Цибуля ріпчаста

23,00

23,50

12,00

Буряк столовий

23,00

11,50

4,00

Морква

27,00

22,50

4,50

Картопля Белароса

14,00

8,50

5,80