Пропустити
Agrovisnyk_002.jpg

Агровісник від 19 липня

Агроновини в Україні та світі
Agrovisnyk_002.jpg

З точки зору привабливості для аграріїв інвестувати у сферу виробництва біопалива всі умови сприятливі, – Висоцький

Додатковим стимулом для інвестування аграрних компаній у вертикальну інтеграцію і виробництво тих чи інших видів біопалива є ціни на енергоресурси, які суттєво зросли, а також обмежені із початком війни можливості експорту базової с/г продукції – зернової олії.

Про це розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час онлайн-дискусії «Біоенергетика: виклики та можливості для заміщення імпортних енергоносіїв в Україні», яка відбулася 14 липня, передає прес-служба Мінагрополітики, пише agro-business.com.ua.

Він акцентував, що невипадково відомство сьогодні долучається до цієї дискусії, адже з весни поточного року розвиток і участь у розвитку тих чи інших видів біопалива є топ-пріоритетом для міністерства.

«Сільське господарство є джерелом сировини для виробництва різних видів біопалива – від біометану до твердих видів біопалива. По-друге, ми разом із Міністерством фінансів та іншими відомствами підтримували розвиток виробництва біоетанолу. Прийнято законопроект №7401, який не тільки дозволяє активніше виробляти технічні та харчові спирти, а й біоетанол. Сировиною можуть бути як і культури, які безпосередньо вирощується на полях, так і відходи тваринництва та рослинництва. Фактично те, що вважалося раніше елементами відходів і не оприбутковувалось зараз може трансформуватись у зовсім іншу додану вартість», – зазначив перший заступник міністра.

За його словами, також додатковим стимулом для інвестування аграрних компаній у вертикальну інтеграцію і виробництво тих чи інших видів біопалива є ціни на енергоресурси, які суттєво зросли, а також обмежені із початком війни можливості експорту базової с/г продукції – зернової олії.

«Тому фермери вже міняють способи використання земель для того, щоб ці фактори нівелювати. З точки зору привабливості для аграріїв інвестувати у сферу виробництва біопалива всі умови сприятливі», – підкреслив він.

Заступник міністра зауважив, що завдання Мінагрополітики, спільно з колегами з Міненерго та Держенергоефективності, – зробити нормативно-правові рамки так, щоб ці сприятливі умови можна було практично реалізувати.

«Сьогодні наша ціль – не просто підтримувати, а поставити в один із топ-пріоритетних напрямків розвиток виробництва біопалива. Прийшов час перейти від розмов про можливості до практичної імплементації», – підсумував Тарас Висоцький.

 

Новий сухий порт будують на Волині

У Волинській області будують великий сухий порт для приймання аграрної продукції з інших регіонів, її зберігання та транспортування в країни Європи.

Про це під час телерадіомарафону розповів голова Волинської ОВА Юрій Погуляйко, пише agravery.com.

«Наші аграрії – великі молодці. Вони роблять усе можливе. Тому закликаю всіх виробників: коли ви збиратимете врожай, привозьте його сюди. Цього року буде дуже багато проблем із вивезенням зерна та іншої сільськогосподарської продукції. Тому ми будуємо дуже великий сухий порт. Він вміщуватиме багато тонн зерна та іншу агропромислову продукцію. Ідеться не тільки про одне таке будівництво. Дуже багато наших аграріїв будуються і готуються до того, щоб приймати цьогорічний урожай. Минулорічний урожай ми зараз намагаємося допомогти вивозити», – сказав він.

За словами Ю. Погуляйка, Волинь готується приймати врожай із Запорізької та Миколаївської областей. Він зауважив, що регіон підходить для цього, адже тут вистачає і приміщень для зберігання, і елеваторів.

Голова ОВА нагадав, що нині значна частина українських портів окупована, що ускладнює експорт зерна.

«Ми готуємося до великого навантаження після збирання цьогорічного врожаю, який потрібно буде переміщувати до Європи. Саме через Волинь буде їхати значна частина цього врожаю. Тому потрібно працювати над тим, щоб ми могли зберігати, транспортувати врожай, допомагати всім, чим можемо. І багато людей працюють у цьому напрямку», – додав Ю. Погуляйко.

 

В Україні сформувались ціни попиту на ріпак нового врожаю

В дунайських портах України сформувались гривневі ціни на ріпак урожаю 2022 р. Повідомляють аналітики ІА «АПК-Інформ», пише kurkul.com.

Так, ціни попиту на насіння олійної в портах Ізмаїл та Рені станом на 13 липня переважно озвучуються в межах 12 000-13 700 грн/т СРТ-порт. Якість сировини, що надходить, оцінюється переважно як задовільна.

«Минулого року в аналогічний період ціни озвучувались в межах 18 300-19 300 грн/т із постачанням в глибоководні порти», – додали аналітики.

Нагадаємо, сільгоспвиробники 8 областей розпочали збирання озимого ріпаку, який обмолочено на площі 43,5 тис. га, (4%) намолочено 67,3 тис. тонн насіння при середній урожайності 1,55 т/га.

 

Жнива-2022: аграрії 15 областей збирають озимий ріпак

Станом на 15 липня 2022 року, збирання ранніх зернових та зернобобових культур в Україні проведено на площі 1,2 млн га (10%) при врожайності 29,3 ц/га.

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Так, намолочено 3,6 млн тонн зерна нового врожаю в т.ч.:

пшениці обмолочено 588,3 тис. га, при врожайності 28,8 ц/га намолочено 1,7 млн тонн;

ячменю обмолочено 589,6 тис. га при врожайності 30,9 ц/га намолочено 1,8 млн тонн;

гороху обмолочено 42,1 тис. га, при врожайності 18,4 ц/га намолочено 77,3 тис. тонн.

Загалом лідерами по обмолоту є сільгосптоваровиробники Одещини, які зібрали 39% площ (404 тис. га) зернових та зернобобових культур, намолотили 982,8 тис тонн зерна, Дніпропетровська область – обмолотили 24% площ (252 тис га), зібравши - 709,5 тис тонн зерна. Аграрії Миколаївської області зібрали 37% площ (247 тис га) намолотили 679,2 тис тонн зерна.

Крім того, аграрії 15 областей розпочали збирання озимого ріпаку, який обмолочено на площі 133,7 тис. га, (11%) намолочено 259,2 тис. тонн насіння при урожайності 19,4 ц/га.

Ціни на овочеву продукцію «борщового набору» (грн за кг)

 

Ринок "Столичний"

Ринок "Шувар"

Ринок "Нежданный"

Капуста білокачанна

32,00

22,50

4,00

Цибуля ріпчаста

23,00

21,00

12,00

Буряк столовий

25,00

20,00

3,00

Морква

27,00

20,00

6,00

Картопля Белароса

14,00

8,50

5,00