Пропустити
Agrovisnyk_spring_004.jpg

Агровісник від 03 травня

Агроновини в Україні та світі
Agrovisnyk_spring_004.jpg

Новим маршрутом експорту зерна з України став румунський порт Констанца

Про це зазначив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький в ефірі національного марафону, пише agravery.com.

Україна має запаси зернових в межах контрольованої території на два роки. Залишки експортуються. Через блокування портів, міністерство знаходить нові логістичні маршрути, зокрема залізничні. Одним з нових маршрутів є шлях через Румунію, порт Констанца. Також опрацьовуються коридори через Польщу та порти Прибалтики.

«Альтернативні маршрути українського експорту продовжують розвиватися. Внутрішнього дефіциту наразі немає. Після звільнення територій ми зможемо забезпечити їх продовольством. Чого не можна сказати про міжнародну продовольчу безпеку», – запевнив Висоцький.

До початку війни Україна входила в топ-5 постачальників зернових і олійних культур, годуючи до 400 млн людей у світі. Зараз росіяни фактично заблокували це постачання. Тому спостерігається суттєве зростання цін на міжнародних ринках, дефіцит продовольства.

За даними Reuters, 28 квітня у румунському порту Констанца було завантажено 71 тис. тонн української кукурудзи – перше судно класу "панамакс". Це перше з початку російського вторгнення в Україну 24 лютого судно з експортним вантажем українського зерна: раніше після початку війни Україна відправляла вантажі поїздами через свій західний кордон або через свої невеликі річкові порти на Дунаї до Румунії.

 

Уряд затвердив план із забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану

Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням затвердив план заходів із забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Мінагрополітики.

«Уряд розробив комплекс дій за багатьма напрямами. По-перше, це моніторинг стану продовольчої безпеки та с/г інфраструктури в цілому. По-друге, національним виробникам харчових продуктів надаватиметься держпідтримка. По-третє, найбільш соціально вразливе населення отримуватиме адресну продовольчу допомогу. Крім того, під особливим контролем держави буде моніторинг та відповідне регулювання продуктових цін», – запевнив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

Так, міністерства, Держстат, обласні військові адміністрації регулярно відстежуватимуть, зокрема, статистику за балансом основних продуктів харчування. Контролюватимуть рівень торговельних надбавок. Обсяги вітчизняної с/г продукції під експорт і надалі на період воєнного стану регулюватимуться державою.

Буде вивчена потреба та кількість підприємств, які потребують фінансування для розширення, відновлення та будівництва виробничих потужностей.

Крім того, постійно забезпечуватимуться потреби вітчизняних підприємств агропромислового комплексу в товарах критичного імпорту.

З-поміж іншого, держава також регулярно закуповуватиме продовольчі набори для соціально незахищених верств населення. Буде реалізовано місцеві програми для самозабезпечення територіальних громад харчовими продуктами.

«Усіма цими заходами ми намагаємося досягнути ключового – задовольнити в необхідній кількості потреби українців продуктами харчування. А також повністю забезпечити підприємства, які працюють у сфері с/г виробництва, можливостями для подальшої роботи. І гарантувати нашій державі та її громадянам стійку продовольчу безпеку в цей небезпечний час війни», – резюмував Микола Сольський.

 

Єврокомісія пропонує скасувати на рік всі мита та квоти на експорт з України до ЄС

Європейська комісія запропонувала скасувати на один рік імпортні мита на український експорт до Європейського Союзу.

Про це у Твіттері повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, пише agropolit.com.

«Європейська комісія запропонувала сьогодні скасувати на один рік імпортні мита на весь український експорт до ЄС. Вдячний Єврокомісії та віцепрезиденту Єврокомісії Валдісу Домбровскісу за цей безпрецедентний жест підтримки України у війні. Цей крок допоможе українським виробникам та експортерам під час російської агресії», – зазначив глава уряду.

Він пояснив, що ЄС ніколи раніше не вживав таких масштабних заходів із лібералізації торгівлі щодо жодної країни. За його словами, для українського бізнесу це відкриває додаткові можливості, а продукція стає більш конкурентоздатною на європейському ринку.

 

Посівна-2022: аграрії активно проводять посівну ярих культур

Не зважаючи на військові дії та загрози в нашій державі, в Україні триває посівна.

Так, за останніми даними, сівбу ярих культур проводять 23 області України, крім Луганської, практично на всій території якої проходять бойові дії.

Вінницька, Волинська, Кіровоградська, Рівненська, Хмельницька та Черкаська області повністю завершили сівбу ярих культур ранньої групи.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Станом на 28.04.2022 року всіма категоріями господарств вже посіяно:

  • ярої пшениці 175,8 тис. га;

  • ярого ячменю 838,5 тис. га;

  • ярого ріпаку 21 тис. га;

  • вівса 144,4 тис. га;

  • гороху 116,3 тис. га;

  • гречки 2,6 тис. га;

  • проса 10,8 тис. га;

  • кукурудзи 774,8 тис. га;

  • цукрових буряків 167,4 тис. га;

  • соняшника 1 367,8 тис. га;

  • сої 127,2 тис. га;

  • картоплі 648 тис. га.

Нагадаємо, за інформацією Держстату посів озимих культур на зерно під урожай 2022 року проведено на площі 7,6 млн га, що на 0,3 млн га менше від показника 2021 року в т.ч.:

  • озимої пшениці та тритикале посіяно 6,5 млн га;

  • жита посіяно 109 тис. га;

  • ячменю посіяно 969 млн га.

Крім того, посів озимого ріпаку проведено на площі 1 млн 414 тис. га.

Ціни на овочеву продукцію «борщового набору» (грн за кг)

 

Ринок "Столичний"

Ринок "Шувар"

Ринок "Нежданный"

Капуста білокачанна

18,50

19,00

10,00

Цибуля ріпчаста

14,00

12,00

10,00

Буряк столовий

17,00

16,00

13,00

Морква

19,00

16,00

13,00

Картопля Белароса

8,50

5,20

13,00