Пропустити
agrovisnyk_005

Агровісник від 26 січня

Агроновини в Україні та світі
agrovisnyk_005

Відтепер в «Прозорро.Продажі» доступна аналітика з ключовими показниками за земельними аукціонами

«Прозорро.Продажі» розробили та запустили окремий відкритий модуль аналітики з ключовими показниками за земельними аукціонами. Відтепер вся інформація за кожним із аукціонів – у відкритому доступі в загальному модулі аналітики.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України пише agravery.com.

«Модуль аналітики за земельними торгами включає шість вкладок, кожна з яких містить інформацію про земельні торги в певному розрізі. Фільтри у кожній із них дозволяють обрати необхідний для аналізу період (місяць, квартал, рік) чи тип даних (стартова вартість, дохід, кількість гектарів тощо)», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що відкриті дані у модулі аналітики дозволяють відстежувати та порівнювати за періодами кількість оголошених та проведених земельних аукціонів, площу виставлених в системі ділянок, хто саме оголошує торги та скільки учасників за яку з ділянок змагалися. Також доступна інформація про те, які суми організатори заробили до бюджетів різних рівнів за підсумками успішних аукціонів. Крім того, модуль аналітики дозволяє аналізувати торги за типом продажу/оренди, типом власності ділянок, а також бачити статистику як по всій Україні, так і за кожним регіоном окремо. Усі дані можна переглядати як безпосередньо у модулі аналітики, так й експортувати в Exel.

«Ринок землі – живий організм, який активно розвивається, а тому динаміка за ним змінюється постійно. Якщо в середньому зростання ціни за результатами торгів становить понад 200%, то за землями саме сільськогосподарського призначення цей показник сягає 437%. Але й це далеко не межа. Так, аналіз даних за кожним регіоном окремо показує, що в певній області ціна може збільшуватися і в 5, і в 6, і навіть у 10 разів», – розповідає Тарас Дзьоба, заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.

Тому Мінагрополітики закликає насамперед керівників органів місцевого самоврядування до ефективного розпоряджання землею через систему «Прозорро.Продажі». Це гарантує територіальним громадам додаткові серйозні надходження до бюджетів, а також повну безпеку, захищеність та прозорість процесу проведення власне самих земельних аукціонів.

 

Ціни на білоголову капусту вищі торішніх у 5 разів

Ціни на білоголову капусту вищі торішніх у 5 разів, що вище прогнозу. Це сталося через експорт якісної продукції до Росії. Тому немає гарантії, що подальшого зростання цін не буде.

Про це розповів Олександр Хорєв, керівник проекту «АПК-Інформ: овочі та фрукти», передає agrotimes.ua.

«На ринку білоголової капусти в Україні ще у першій половині теперішнього сезону почали спостерігатися суттєві коливання», – коментує Хорєв.

Через масове зменшення посадкових площ під культурою та несприятливі погодні умови в період вегетації прогнозувалося зменшення валового збору капусти мінімум на 10% порівняно з попереднім сезоном.

«Однак зменшення врожаю капусти у фермерів не мало позначитися на ринковій ситуації, принаймні в першій половині цього сезону. І стабільність на внутрішньому ринку була б забезпечена до весни, якби не почався експорт капусти восени 2021 року», – додає аналітик.

Таким чином, українські виробники через зростання попиту на капусту з боку Російської Федерації почали активний продаж якісної продукції на експорт. Як наслідок, у середині січня 2022 року гуртові ціни на капусту в Україні вже у 5 разів перевищували показники минулого сезону й досягли позначки 10 грн/кг.

«Ми прогнозували зростання цін на капусту в Україні, але не настільки суттєво. Залишається сподіватися, що українські виробники мають достатні обсяги продукції для внутрішнього ринку у сховищах. Але навіть при цьому гарантувати, що подальшого зростання цін не буде, підстав немає», – підкреслив Олександр Хорєв.

 

ЄС дав дозвіл на імпорт українських зернових

Європейський союз дозволив постачання 77,83 тис. тонн української пшениці на лютий у рамках схеми тарифних імпортних квот (TRQ).

Про це повідомляє latifundist.com, пише agronews.ua.

Дані показали, що до кінця 2022 р. ще 852,57 тис. тонн української пшениці може бути поставлено до ЄС у рамках безмитної квоти обсягом 1 млн тонн після того, як ЄС уже видав дозвіл на імпорт 69,6 тис. тонн у січні.

Зазначається, що ЄС також схвалив імпорт 1,21 тис. тонн українського ячменю на лютий після 19,57 тис. тонн, дозволених до постачання цього місяця. Річна квота на імпорт українського ячменю до ЄС ще становить 329,22 тис. тонн із загального обсягу 350 тис. тонн.

«Як і в січні, імпорт кукурудзи в ЄС не розглядався у рамках квот як для українського товару, так і походженням з інших країн», – йдеться в повідомленні.

 

Пальмова олія різко подорожчала на тлі обмежень експорту з Індонезії

Минулого тижня ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії виросли на 7,3% до рекордних 5322 рінггитів/т або 1271 дол./т слідом за цінами на нафту. Проте головним драйвером зростання стала новина про обмеження експорту сирої пальмової олії з Індонезії, яка є її найбільшим світовим виробником та експортером, реалізуючи щороку майже 50 млн тонн.

Про це йдеться у матеріалі GrainTrade, пише agro-business.com.ua.

Міністерство торгівлі Індонезії вирішило на 6 місяців обмежити експорт сирої пальмової олії, щоб стримати зростання цін на внутрішньому ринку країни, які порівняно з минулим роком виросли майже на 40%. З 19 січня гранична ціна на всі види рослинних олій встановлюється на рівні 14 тис. індонезійських рупій (0,98 дол. США) за літр. А різницю в ціні виробникам рослинних олій буде компенсувати уряд.

За новими правилами, продавці олії для отримання дозволу на експорт, повинні задекларувати обсяг партії, що вивозиться, а також повідомити владу про обсяги сирої пальмової олії, які вони планують реалізувати на внутрішньому ринку.

У вівторок березневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії впали на 1,1% до 5260 рінггитів/т або 1256 дол./т на тлі зниження цін на нафту, сою та соєву олію.

Березневі ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго на прогнозах скорочення врожаю сої у Південній Америці виросли за місяць на 8,7%, зокрема за останній тиждень – на 7,7%, проте вчора знизилися на 1,6% до 1365 дол./т, оскільки нещодавні опади в Аргентині та Бразилії покращили стан посівів та перспективи врожаю.

Ціни на чорноморську соняшникову олію слідом за сусідніми ринками виросли до 1370-1400 дол./т FOB, проте переробники не поспішають піднімати закупівельні ціни на соняшник, з огляду на значні запаси у виробників та низький попит на соняшникову олію.

Зазначається, що котирування на канадську канолу вчора впали на 2,64% до 995 CAD/т або 787 дол./т, тоді як ф’ючерси на ріпак в Європі обвалилися на 5,2% до 719,5 євро/т або 813,75 дол./т на очікуваннях скорочення попиту на біодизель та уповільнення розвитку економіки ЄС через політичні суперечки Росії та Заходу.

Ціни на овочеву продукцію «борщового набору» (грн за кг)

 

Ринок "Столичний"

Ринок "Шувар"

Ринок "Нежданный"

Капуста білокачанна

16,50

17,00

15,00

Цибуля ріпчаста

15,00

11,00

9,00

Буряк столовий

14,00

12,50

10,00

Морква

15,00

10,50

11,00

Картопля Белароса

8,50

5,50

5,50

Ціни на сільськогосподарську продукцію в гривні* 

Пшениця, 2 клас

Ціна EXW за тонну

Центральний регіон

8950

Західний регіон

8750

Східний регіон

8600

Південний регіон

10060

Пшениця, 3 клас

Ціна EXW за тонну

Центральний регіон

8875

Західний регіон

8675

Східний регіон

8525

Південний регіон

9985

Пшениця, 6 клас

Ціна EXW за тонну

Центральний регіон

8800

Західний регіон

8600

Східний регіон

8450

Південний регіон

9910

Соняшник

Ціна EXW за тонну

Центральний регіон

20950

Західний регіон

20850

Східний регіон

20750

Південний регіон

21250

Ріпак

Ціна EXW за тонну

Центральний регіон

20050

Західний регіон

19550

Східний регіон

19050

Південний регіон

21050

Ячмінь

Ціна EXW за тонну

Центральний регіон

7850

Західний регіон

7550

Східний регіон

7450

Південний регіон

8995

Кукурудза

Ціна EXW за тонну

Центральний регіон

7850

Західний регіон

7700

Східний регіон

7500

Південний регіон

8830

Соя

Ціна EXW за тонну

Центральний регіон

17150

Західний регіон

16550

Східний регіон

16550

Південний регіон

16550

 * Інформація Аналітичної служби ADAMA